Liigu sisu juurde

Arhitektide liidu uueks presidendiks valiti Aet Ader

Aet Ader on arhitektide liidu liige alates 2012. aastast ning olnud varasemalt valitud ja töötanud liidu kolme juhatuse koosseisus, olnud liidu aukohtu liige ja esindanud liitu katusorganisatsioonides. Foto: Eesti Arhitektide Liit

Eesti Arhitektide Liidu üldkogu valis järgmiseks kaheks aastaks endale uue presidendi, kelleks sai pikaaegselt liidu juhatuses töötanud, möödunud aastal Veneetsia arhitektuuribiennaalil Eestit esindanud ja noore arhitekti preemia pälvinud Aet Ader.

“Arhitektide liidu üks suur tugevus on aastatepikkune töö, selle tulemusel on meie seisukoht laiapindne, tugev ja ühiskonnas mõjukas. Liit on usaldusväärseks partneriks ja suunanäitajaks riigiasutustele, kohalikele omavalitsustele ja erasektorile,” märkis liidu uus president Aet Ader. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Näen kolme edasise peamise suunana elamuasemepoliitika ja eluaseme kättesaadavuse edendamist, uue ruumiameti kui tervikpilti omava ruumiloome kompetentsikeskuse loomise toetamist ning ruumipädevuse tõstmist omavalitsustes ja linnaarhitektide kui selgete kõneisikute ja vastutajate teket,” lausus Ader. 

Aet Ader. Foto: Raul Mee

Eluase on Aderi hinnangul kvaliteetse elukeskkonna alustala ja Eesti vajab tarka eluasemepoliitikat.

“Eluaseme kättesaadavus, seda eriti noorte seas, on Eestis halvenenud, mistõttu peaksime kaardistama võimalused ning looma eluaseme kättesaadavuse strateegia,” tähendas Ader.

Aet Ader on arhitektide liidu liige alates 2012. aastast ning olnud varasemalt valitud ja töötanud liidu kolme juhatuse koosseisus, olnud liidu aukohtu liige ja esindanud liitu katusorganisatsioonides. Ader töötab arhitektuuribüroos b210, mille viimaste tööde seas on Paide keskväljaku ja Lihula peatänava ning mitme koolihoone projektid ja analüüsid. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala ning pälvinud 2023. aastal koos arhitektuuribüroo b210-ga noore arhitekti preemia. 

Möödunud aastal kureeris Ader koos Arvi Andersoni ja Mari Möldrega Veneetsia arhitektuuribiennaalil Eestit esindava elamispinna kättesaadavuse teemalist ekspositsiooni “Kodupeatus”. 

Eesti Arhitektide Liit ühendab enam kui 500 arhitekti, liit on tegutsenud enam kui sada aastat. Arhitektide liidu eesmärk on tagada kvaliteetse ruumilise keskkonna jätkusuutlik areng Eestis ja tugevdada arhitekti rolli ja kutset ühiskonnas. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.