Liigu sisu juurde

Arhitektuurimuuseumi juhiks saab senine Vabamu tegevdirektor Karen Jagodin

Arhitektuurimuuseumi uus juht Karen Jagodin.Foto: Judita Jukne

Juuni alguses asub Arhitektuurimuuseumit Triin Ojari asemel juhtima senine Vabamu tegevdirektor Karen Jagodin.

“Karen Jagodinil on väärtuslik kogemus muuseumitööst ja arhitektuurivaldkonnast ning tugev nägemus muuseumi tegevusvälja laiendamise osas, seda näiteks arhitektuuriorganisatsioonide ja teiste partneritega koostöö tegemisel,” rääkis ministeeriumi nõunik kultuuriväärtuste asekantsleri ülesannetes Märt Volmer. Ta lisas, et Jagodin valiti kohale tihedas konkursis.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Volmer avaldas tänu Triin Ojarile viimase kümme aasta jooksul tehtud töö eest, millega ta on viinud muuseumi taseme väga kõrgele. 

“Arhitektuurimuuseumil on suur potentsiaal kõnetada laiemat publikut ning kujuneda sisearhitektuuri, arhitektuuri, linnaplaneerimise ning maastikuarhitektuuri laiemaks valdkondlikuks mõtestajaks ja eestvedajaks,” rääkis Jagodin. “Pean arhitektuurimuuseumi näituste taset väga kõrgeks ja loodan, et saan professionaalse meeskonna tegevusi laiendada suuremat valdkondlikku mõju omavaks.”

Jagodin on okupatsioonide ja vabaduse muuseumit Vabamu juhtinud alates 2022. aastast, tegutsedes enne seda ka muuseumi strateegiajuhina. Samuti on Jagodin töötanud Eesti Meremuuseumis, kus muuhulgas oli Paksu Margareeta uue püsiekspositsiooni projektijuht, ning ka Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Arhitektuuriajaloolasena on Jagodin olnud mitme arhitektuuri- ja sisearhitektuuriteemalise raamatu autor ja näituse kuraator, erialase inglise keele kursuse õppejõud Eesti Kunstiakadeemias ning ajakirja “Eramu ja korter” peatoimetaja ja Klassikaraadio kunstisaate Kunst.er saatejuht.

Jagodinil on magistrikraad arhitektuuriajaloos Londoni ülikooli kolledži Bartletti arhitektuurikoolist ning bakalaureusekraad kunstiteaduses Eesti Kunstiakadeemiast.  

Eile, 29. veebruaril andis valitsus kultuuriministrile volituse sihtasustuste Eesti Arhitektuurimuuseum ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum asutamiseks, mis seni toimisid riigiasutustena. 

SA Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum juhatuse liikme konkurss veel kestab. Mõlema sihtasutuse juhatuse liikmete volituste tähtaeg on kuni viis aastat.  

Kultuuriministeerium on alates 2012. aastast muuseumivõrku korrastanud ning muuseumide juriidilist vormi muutnud, lähtudes seejuures muuseumide eripärast ja kohalikest oludest. Riik on asutanud 14 uut muuseumide sihtasutust, kohalike omavalitsuste juhtida on antud kuus endist riigimuuseumi.

Eesti Arhitektuurimuuseum asutati 1991. aastal dokumenteerimaks, säilitamaks ja teadvustamaks Eesti arhitektuuri ajalugu ja arengut tänapäeval. Arhitektuurimuuseumi asutamise eestvedajad olid Krista Kodres, Mart Kalm ja Karin Hallas. Arhitektuuriajaloolane Karin Hallas-Murula oli ka muuseumi direktor aastani 2010. Aastatel 2011-2013 juhtis muuseumi arhitektuuriajaloolane Leele Välja ning alates 2014 on muuseumi direktor Triin Ojari.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.