Liigu sisu juurde

Arvamus

Jah, selline viltune ongi arvamusloo pealkiri

Krulli 10 kinnistu on märgitud noolega. Endoveril on ehitusluba sinna 12 maapealse korrusega ari- ja eluhoone rajamiseks.Foto: Endover

Kinnisvaraarendaja Endover alustas ühisrahastusplatvormil Estateguru kampaaniat, mille käigus soovib koguda eelmiste laenude refinantseerimiseks 921 745 eurot.

Arendaja pakub sõltuvalt neile usaldatud summa suurusest intressi 11 kuni 13 protsenti aastas (kõrgeima intressi teenimiseks tuleb projekti paigutada vähemalt 50 000 eurot). Laenuperiood on 18 kuud, Endover tasub investoritele jooksvalt intresse, kuid põhiosa tagastab perioodi lõpus.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Laenu tagatiseks on Tallinnas aadressil Krulli 10 asuv kinnistu, mille väärtuseks on Ober Haus aprillis hinnanud 9,5 miljonit eurot.

Krulli 10 maht.Foto: Endover

Krulli 10 asub Endoveri arendatava Volta kvartali Kopli-poolses servas. Endover on saanud hoonele 17. mail ehitusloa, mille alusel võib sinna ehitada 14korruselise maja (kaks maa-alust parkimiskorrust ja 12 maapealset korrust), kus on 85 korterit, 25 kontori- ja 6 äripinda.

Endoveri kirjelduse kohaselt annavad hoone arhitektuuris tooni kumerate nurkade ja rõdudega suured klaasfassaadid ning kõigist korteritest ja kontoritest avanevad vaated Tallinna lahele.

Vaade Krulli 10 mahule Tööstuse ja Kalaranna tänavate ristumiskohast.Foto: Endover

Laenupakkumisele lisatud tabeli põhjal on Endover Estateguru kaudu kogutud laenuraha kasutanud 97 korral. Ettevõttel on platvormil tagasimaksmist vajavaid laene ligi seitsme miljoni euro väärtuses, tagastanud on firma enam kui 20 miljoni euro eest laene.