Liigu sisu juurde

Atemo ehitab 1,85 miljoni euro eest Kadaka puiesteele uue viadukti

Kadaka pst. viadukti ehitustööd jõuavad plaanide kohaselt lõpule 2026. aasta veebruarikuus. Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Kolmapäeval, 3. juulil algavad Tallinnas Kadaka puiesteel 2026. aasta alguseni kestvad ehitustööd, mille käigus rajatakse praeguse halvas seisus oleva maasilla asemele uus viadukt. Ehitustööd toovad kaasa muudatusi liikluskorralduses ja ühistranspordi töös. 

Abilinnapea Pärtel-Peeter Pere sõnul on 1970. aastal valminud Kadaka puiestee viadukt oma kasutusea ammendanud ja see läheb remonti tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti soovitusel.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Ehituse ajal muutub oluliselt liikluskorraldus

Ehitustööde ajaks suletakse liiklusele Kadaka puiestee lõik Kalda tänava ja Tähetorni ristmiku vahel, Kadaka viadukt on suletud nii sõidukitele kui ka jalakäijatele. Ehituse ajaks paigaldatakse jalakäijatele ja jalgratturitele suunavad liiklusmärgid.

Nõmmelt Mustamäele liikudes soovitatakse kasutada Tammepärja, Särje ja Tähetorni tänavat. Autoga liiklejad saavad ümbersõiduks Nõmmel kasutada Pärnu mnt ja Vääna tänavat ning Kadaka puiestee piirkonnas Õitse ja Kalda tänavat.  

Seoses Kadaka puiestee rekonstrueerimistöödega suunatakse ümbersõidule bussiliinid nr 10, 20 ja 20A Tähetorni tänava, Pärnu maantee, Kalda tänava ja Hommiku tänava kaudu. 

Viadukt taasavatakse liiklusele järk-järgult

Tööde esimeses etapis lammutatakse vana viadukt, augustis algab uue viadukti ja tehnovõrkude rajamine ning aasta lõpus alustatakse teekonstruktsioonide ehitusega. Kalda tänava elanikele ja ettevõtetele on ligipääs tagatud terve ehitusperioodi jooksul.  

Ehitustöid teostab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel Atemo OÜ. Objekti järelevalvet teeb TPJ Inseneribüroo OÜ. Ehitustööde lepinguline maksumus ilma käibemaksuta on ligikaudu 1,85 miljonit eurot, millest ligi 134 000 kaasfinantseerib vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitusel AS Tallinna Vesi.

Kadaka puiestee viadukt on plaanis liiklusele avada aasta lõpus, kuid kevadel 2025 jätkuvad asfalteerimis- ja haljastustööd. Tööde lepinguline tähtaeg on 3. veebruar 2026. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.