Liigu sisu juurde

Bigs Eesti rajab Ülenurmele 11 ridaelamuga elurajooni

Kevadnurme arendusse kerkib 11 ridaelamut.Foto: Raadius Arhitektid

Tartu linna piirist kilomeetri kaugusele on kerkimas 11 ridaelamuga elurajoon, kus kõigi elanike ühiskasutuses saab olema pargiala koos mänguväljaku ja võimlemisalaga ning viljapuude ja marjapõõsaste aed.

Kevadnurme arenduse tänavad ja taristu on valmis, esimene ridaelamu on valmimas ning teise ridaelamu ehitus alanud. Sealsed kodud valmivad 2025. aasta märtsis.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tänavu suve lõpus valmivad üldkasutatavad rohealad ja mänguväljak.

Mänguväljak.Foto: Raadius Arhitektid

Dorpat Kinnisvara kinnisvaraspetsialist Kadri Lest ütles, et enne teise ridaelamu ehituse algust broneeriti üle kolmandiku boksidest.

“Parima lahenduse leidmiseks korraldasime arhitektuurikonkursi, mille võitis Raadius Arhitektide töö,” rääkis elurajooni arendaja Bigs Eesti tegevjuht Mario Kruuse. “Kevadnurme ridaelamud eristuvad oma hoone sopistuste ja kujuga, mis loovad privaatsust ja pakuvad koduostjatele valikut nelja erineva suuruse ja planeeringuga boksi näol. Igale boksile on loodud võimalikult suur ja privaatne õueala ning iga boksiga kaasneb terrass, kuhu pääseb nii elutoast kui ka otse saunast.”

Ridaelamud.Foto: Raadius Arhitektid
Terrass.Foto: Raadius Arhitektid

Kruuse sõnul on projekti kaasatud Green Magicu juht Alari Suurmets, kelle tööde hulka kuulub ka mitmeid auhindu pälvinud Fahle Park Tallinnas. “Soovime luua Kevadnurmesse looduslähedase ja omapärase haljastuse, mis toob inimese looduse keskele,” rääkis Kruuse. “Haljastus loob vormi ja värvi igal aastaajal, lisades kodukoha hõngu koos pargiala, viljapuude, marjapõõsaste ja niidualadega.”

Hooned saavad olema A-energiaklassiga, arendaja lubab madalaid kommunaalkulusid tänu maaküttele, soojustagastusega ventilatsioonile ja päikesepaneelidele.

Bigs Eesti on kinnisvaraarendaja, mis tegutseb Tartus ja selle lähiümbruses. Firma on loonud kodusid 2018. aastast, selle aja jooksul on ettevõte loonud 150 kodu rohkem kui 10 000 ruutmeetril.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.