Liigu sisu juurde

Eelmisel aastal rekordkäibe teinud PVC-hallide ehitaja läks pankrotti

PVC-hallide ehituse kõrval pakkus tänaseks pankrotistunud ettevõte ka sandwich- ja terashallide rajamist.Foto: Istockphoto

Kohus kuulutas välja eelmisel aastal rekordkäibe teinud PVC-hallide ehitaja pankroti, raha ootavad nii endised töötajad, tarnijad kui ka ka ettemakse teinud kliendid.

Elvas tegutsenud Oras Metalli pankrotihaldur Einar Vallandi ütles, et praeguse info kohaselt jäi firmast maha ligikaudu 200 000 euro eest kohustusi. Tema hinnangul on ettevõtte raamatupidamine lünklik ning tehinguid on dokumenteeritud valikuliselt.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Vallandi sõnul on talle teada võlad töötajate, koostööpartnerite ja ettemakse teinud, kuid teenuseta jäänud klientide ees. Maksuametile on firma võlgu 11 519 eurot. Täpne võlausaldajate arv ja kohustuste summa selgub järgneva kahe kuu jooksul, kui pankrotihaldur kogub teavet nõuete kohta.

Oras Metall pakkus PVC-hallide terviklahendusi, ettevõte lubas oma tänaseks suletud kodulehel, et kliendile tehakse halli rajamisel kõik tööd alustades projekteerimisest kuni kasutusloa hankimiseni. Tehtud töid oli Elvas tegutsenud firmal ette näidata nii Tallinnast, Saaremaalt, Lääne-Virumaalt, Tartu ümbrusest, Võrumaalt kui ka Lätist.

Maksuameti andmetel oli Oras Metalli käive eelmisel aastal ligi kaks miljonit eurot, üheksa aastat tegutsenud ettevõttele oli see rekordtulemus.

2022. aasta majandusaasta aruanne on firmal esitamata, 2021. aasta aruandes näitas ettevõte enam kui 1,5 miljoni euro suuruse käibe juures 14 000 eurot kasumit.

Maksuameti andmetel kuivas firma käive kokku selle aasta alguses. Teises kvartalis deklareeris ettevõte veel üle 18 000 euro käivet, aga kunagi kümnele inimesele palka maksnud firmas polnud ametlikult enam ühtegi töötajat.

Kohus määras Oras Metallile ajutise pankrotihalduri ja keelas tema loata firma varaga tehinguid teha 1. juunil. Firma on pankrotis 20. oktoobrist.

Oras Metalli juhtinud Sven Oras loo ilmumise ajaks Ehituslehe kommetaarisoovile ei vastanud.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.