Liigu sisu juurde

Eesti arhitekti loodud puhkemaja tunnustati üleeuroopalisel disainikonkursil  

Jägala joa vahetusse lähedusse rajatud väikemaja on loodud eesmärgiga looduskaunist keskkonda võimalikult vähe kahjustada, samal ajal pakkudes külalistele harjumuspäraseid mugavusi.Foto: Arhitektuuribüroo Arsenit / Arseni Timofejev

ELi Intellektuaalomandi Amet (EUIPO) avalikustas viiendat korda toimuva konkursi DesignEuropa Awards finalistid ning elutööpreemia võitja. Teiste seas pääses finaali ka Jägala joa juures asuv puhkemaja. 

Jõelähtme vallas asuva puhkemaja autoriks on arhitektuuribüroo Arsenit  arhitekt Arseni Timofejev. Piil nime kandev väikemaja on rajatud looduse keskele eesmärgiga looduskaunist keskkonda võimalikult vähe kahjustada, pakkudes samal ajal külalistele harjumuspäraseid mugavusi. Villa disain võimaldab puhkajatel nautida läbi panoraamakna vaateid ümbritsevale loodusele. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Luksusliku moodulmaja kõrval on finaalis ka Belgia, Rootsi, Rumeenia, Taani ja Tšehhi tuntud kaubamärgid Bang & Olufsen, Linet ja Meze Audio ning MyGridja Transparent.

Tänavusel konkursil oli rekordiline osavõtt: üle 800 taotluse ja kandidaadi kõikjalt Euroopast kahes konkureerivas kategoorias: ettevõtjate ja väikeettevõtjate auhind ning tööstusauhind. Rahvusvaheline žürii koosnes disaineritest, akadeemikutest, ettevõtjatest, varasematest võitjatest ja intellektuaalomandiekspertidest. 

Elutööpreemia pälvis tänavu saksa disainer Dieter Rams, kes on olnud teerajaja nii disaini kui ka kestlikkuse valdkonnas. Ta on disaininud üle 200 ikoonilise toote ja kujundanud aastakümnete jooksul tarbekaupade välimust ja funktsionaalsust. Elutööpreemia varasemate laureaatide hulka kuuluvad maailmakuulsad disainerid Hartmut Esslinger, Giorgetto Giugiaro, André Ricard ja Maria Benktzon.

Konkursi DesignEuropa Awards auhinnatseremoonia toimub 25. septembril Riias, koostöös Läti Vabariigi Patendiametiga. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.