Liigu sisu juurde

Endistest raamatumüüjatest maaklerid avasid järjekordse Uue Maa frantsiisi Tallinnas

Martin Vendla ja Mikk Männamets.Foto: Uus Maa

Kinnisvarabüroo Uus Maa frantsiiside arv Tallinnas kasvas 12ni, kui kaks maaklerit avasid Kristiines büroo Uus Maa Pro.

Uus Maa kinnisvarabüroo asutaja ja juhi Jaanus Lauguse sõnul on uue frantsiisi käivitanud Martin Vendla ja Mikk Männamets tippmaaklerid, kes suudavad tehingud sisuliselt iga turuseisu ajal ära teha. “Vähesed julgeks turule vastuvoolu praegu uue frantsiisi avada ning keskpärase ja hea maakleri erinevus joonistubki just sellistel aegadel selgelt välja,” ütles Laugus.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Uus Maa Pro asutanud Vendlat ja Männametsa ühendab raamatumüügi kogemus Ameerika Ühendriikidest.

Männamets ütleb kodulehel enda tutvustuses, et tippmüüjaks saamise teekonnale andis kindlasti tugeva tõuke aktiivmüügikogemus LHVs, kus ta töötas viis aastat pensionifondide turustajana, ja peaks tänase päevani olema läbi aegade üks kõige rohkem LHVsse kliente toonud töötajaid.

Nii Vendla kui ka Männamets liikusid Uus Maasse kinnisvarabüroost RE/MAX Central 2020. aastal ja tegutsesid seni Margus Mölderi juhitud frantsiisis Uus Maa Pluss. Vendla oli seal eelmisel aasta kaheteistkümnest kuust seitsmel suurimat käivet teinud maakler.

Vendla sõnul tegid nad Männametsaga mullu oma kinnisvarakarjääri jooksul parimad tulemused ja ei saa öelda, et turg oleks kehv. “Maaklerid peavad praegu rohkem ja proaktiivsemalt tööd tegema ning praegusel turul eralduvad selgelt terad sõkaldest,” rääkis ta. “Passiivne müügitöö enam ei toimi. Turul levinud käekiri – teha kinnisvarast telefoniga pildid ja jääda klienti ootama, on tänaseks minevik. Tuleb ise objekte aktiivselt ja leidlikult turundada, teha kontaktidele otsepakkumisi.”

Männamets ei soovita kiirustades madalat hinnapakkumist vastu võtta. “Müügiperioodid on küll keskmisest pikemad, aga sellegipoolest toimuvad paljud tehingud müüjate ootustele vastavate hindadega,” nentis ta.

Männametsa sõnul tehakse kõige rohkem tehinguid alla 200 000 euro maksva kinnisvaraga, sest selliste objektide puhul on laenumakse suuremale osale ostjatest taskukohasem. “Samuti loeb energiatõhusus, hinnatud asukoht ja korralik ning kaasaegne siseviimistlus. “Samas on ka jõukamad ostjad alles,” kinnitas ta. “Vahendasime ise mullu mitmeid üle 500 000 euro maksvaid objekte ja siin on olulised õiged kontaktid ning kliendibaas. Jätkuvalt leidub ka investoreid, kes otsivad turu põhjast häid pakkumisi.”

Uus frantsiis pakub praegu üle 60 objekti. “Juba on liitunud ja ka lisandumas mitmed maaklerid ning otsime aktiivselt uusi häid inimesi juurde,” rääkis Vendla. “Seejuures ei ole esmajärgus oluline, et kandidaat omaks varasemat müügitöö kogemust kuna koolitame ise kõik maaklerid välja.”

Uus Maa Pro esindus asub Tallinnas Kristiines aadressil Talli 4.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega