Liigu sisu juurde

Esmakordselt selgub eesti parim ekskavaatorijuht: vaatemängulisel võistlusel näeb, milliseid täpsust nõudvaid ülesandeid suure masinaga sooritada saab

Selle roomikekskavaatoriga lahendavad kõik osalejad neile antud ülesandeid. Parimast saab Eesti meister.Foto: Develon

22. ja 23. mail toimuval rasketehnikamessil HEMA selgub esmakordselt Eesti parim ekskavaatorijuht, tiitli võitmiseks tuleb sooritada kuni kaheksa osavust, täpsust ja koordinatsiooni nõudvat harjutust.

Võistlust korraldav Meelis Rattas koolituskeskusest E-Katedraal ütles, et täpsed ülesanded on osalejatele üllatuseks, kuid harjutustele antud tingnimetused annavad vihjeid nende sisu ja keerukuse kohta:

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
 • Palli asetamine ämbrisse (kulbi ja pöidlaga).
 • Labürindi läbimine (rippes rehvi transportimine kulbiga).
 • Rehvi kantimine (kulbiga).
 • Puzzle täpsusasetus (kulbi küljes rippuva ruudu asetamine pessa).
 • Rehvi asetamine tünni (kulbi ja pöidlaga).
 • Palli võtmine koonuselt (kulbi hammastega).
 • Toru asetamine auku (rippuva toru asetamine auguga kasti).

Rattase sõnul seisab ekskavaator harjutuse ajal kohapeal. Liikumiseks ja sooritusteks kasutatakse poomi, noolt ja tööorganit. Järgmisele harjutusele liigutakse masti pööramisega.

Videoülevaade Ameerika Ühendriikides toimunud sarnasest võitlusest.

Võistlusele osalejaks registreerimine on praeguseks suletud, sest huvilisi oli nii palju, et algselt ühele päevale planeeritud võistlus toimub kahel päeval. 

Rattas rääkis, et osalejad võistlusele oma ekskavaatoriga tulema ei pea, vaid kõik võistlevad uue roomikekskavaatoriga Develon DX85R-7. “See peaks kõigi osalejate jaoks olema võõras masin, mis tagab võistluseks võrdsed tingimused,” sõnas ta. “Juhthoovastik on muidugi tuttav, ekskavaatorijuhi jaoks seal mingit tuumafüüsikat pole.”

Võistluse peaauhinnaks on võsagiljotiin või lammutushaarats (vastavalt võitja vajadusele) ettevõttelt Tarfin. Esikolmik saab ka auhinnaks maastikujalgrattad.

Tõstukijuhtide võistluselt maailma meistrivõistlustele

Rasketehnikamessil toimub teinegi Eesti meistrivõistlus. Willenbrock Balticu poolt korraldatav tõstukijuhtide võistlus toimub neljandat korda, kuid esmakordselt kahepävasena. Esimesel päeval leiavad aset eelvoorud ning teisel päeval toimuvad finaalid. 

Eesti eelvooru võitjatele on auhinnaks võimalus osaleda ja esindada Eestit tõstukijuhtide maailma meistrivõistlustel Saksamaal.

Tõstukijuhtide meistrivõistlus 2022. aastal.Foto: Willenbrock Baltic

Pealtvaatajatele tasuta

Pealtvaatajatele on võistluste vaatamine ja sissepääs messile tasuta, kuid eeldab eelregistreerimist

Messil tutvustatakse ehitus- ja kommunaaltehnikat, tõstukeid, veokeid, tarbesõidukeid, haagiseid, teemaga seonduvaid innovaatilisi tooteid ja teenuseid rehvidest hüdraulikani. Messil on esindatud ka lisatarvikute, remondiseadmete ja varuosade müüjad. Toimuvad masinate esitlused ja proovisõidud.

Video eelmisest rasketehnikamessist.

Rasketehnikamess HEMA toimub Saue vallas, Tuula külas, uuel hipodroomil 22. ja 23. mail kell 10-17.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

 • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
 • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
 • Hoonete ehitus
 • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega