Hans Luige arendatav kortermaja Pirita tee ääres sai nurgakivi

Maa-alune parkla on valmis kaevatud.Foto: LVM Kinnisvara

Täna sai nurgakivi Tallinnas Pirita tee äärde ehitatav Laferme hoonetekompleks, mille omanik on meediaärimees Hans Luik.

Arenduses pindade vahendamisega tegelev LVM Kinnisvara teatas, et esimese korruse ja maa-aluse parkla kaudu ühendatud uuest ja ajaloolisest hoonest koosnev kompleks valmib plaanide kohaselt 2025. aasta kevadel. Töid teeb KRC Ehitus, kellega 100protsendiliselt Luigele kuuluv Pirita tee Kinnisvara OÜ sõlmis 20 miljoni euro suuruse ehituslepingu tänavu suvel.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Arhitekt Tormi Soovälja nägemus valmis majast. Ehitustööd peaks saama lõpetatud 2025. aasta suveks. Foto: Tormi Sooväli

Laferme ajalooline osa renoveeritakse ning sellele lisandub modernne, lähiümbruse hoonetega harmooniliselt sobituv juurdeehitus. “Tegu on kõigile tallinlastele teada-tuntud väärika asukohaga Pirita tee ääres Lauluväljaku ja Lillepaviljoni vahel,” rääkis LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Viimase kümnendi jooksul on piirkonda rajatud mitu kinnisvaraturul väga kõrgelt hinnatud ja populaarset uut elumaja. Laferme projekti arhitekt Tormi Sooväli on teinud väga head tööd ning lisaks kvaliteetsetele siselahendustele on tagatud ka kogu kompleksi nägus ja harmooniline üldmulje.”

Laferme arendusse tuleb kokku 64 külaliskorterit ja kaheksa äripinda. Korterid on ühe- kuni viietoalised ja nende üldpind jääb vahemikku 37-204 ruutmeetrit. Hoones on kõrged laed ja oma päikeseelektrijaam.

“Laferme helipidavus on kõrgem kui nõuab seadus, sest vaikus on luksus, mida väärib igaüks,” lausus Saksing. “Kaasaegsele lahendusele kohaselt on Laferme ehitatud targa koduna, et iga omanik saaks optimeerida energiakulusid vastavalt oma eelistustele.”

Laferme arenduses pindasid müüva LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing ja arenduse omanik Hans Luik.Foto: LVM Kinnisvara

Hans Luik on eelkõige tuntud Tallinna börsil noteeritud Ekspress Grupi suuromanikuna, aga talle kuulub ka Aktiva Finance Group, mille üks tuntumaid kaubamärke on Julianus Inkasso.

Enda kinnisvaraportfelli haldamise ja arendused on Luik koondanud osaühingu Lind Living alla, mida juhivad tema eksabikaasa Anne Luik ja tütar Epp Nael. Lind Living ehitas Tallinnas aadressile Kentmanni 28 uue kortermaja ja renoveeris Tartus Lutsu 14 asuva ajaloolise hoone korterelamuks. Mõlemad projektid valmisid eelmisel aastal ja korterid on neis tänaseks müüdud.

Hans Luik ja tütar Epp Nael.Foto: LVM Kinnisvara

Lind Livingu hallatavasse portfelli kuulub üheksa objekti:

  • Haridusministeeriumi hoone (Munga 18, Tartu)
  • Kortermaja Kadriorus (Koidula 10, Tallinn)
  • Kortermaja Vanalinnas (Sulevimägi 2/Olevimägi 11, Tallinn)
  • Ärihooned Kadriorus (Weizenbergi 20 ja 20/1, Tallinn)
  • Maja Vanalinnas (Toom-Rüütli 10, Tallinn)
  • Kotermaja Vanalinnas (Toom-Rüütli 12, Tallinn)
  • Endine Eesti Ekspressi toimetus (Parda 6, Tallinn)
  • Kotemaja kesklinnas (Pärnu mnt 27, Tallinn)
  • Hotell Põhja-Tallinnas (Põhja pst 21B, Tallinn)

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.