Liigu sisu juurde

Hepsor tegi Kanadasse teise investeeringu ja osaleb Toronto kõrghoone arendamises

Google'i tänavavaatel 2021. aastast on näha üks kolmest soetatud hoonest, mille asemele Hepsor koos partneritega kõrghoone rajada soovib.Foto: Google

Kanadas registreeritud Hepsori tütarettevõte egi oma teise investeeringu Kanada kinnisvaraturule. Koos Kanada partneritega osteti kolm kõrvutiasuvat elukondlikuks arenduseks sobivat kinnistut Toronto kesklinnas.

Hepsor teatas börsile, et aadressil 164 – 168 Isabella street asuvate kinnistute arendamiseks asutati ettevõte Elysium Isabella Limited Partnership, milles lisaks Hepsorile ja tema Kanada koostööpartneritele osalevad veel ka erinevad Kanada ja Euroopa investorid. Tehingu struktureerimisel nõustas Hepsorit Kanada üks suuremaid advokaadibüroosid Fasken.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Soetatud arendusprojekti esimese faasi eesmärgiks on kolme kinnistu liitmine ja tekkinud uuele kinnistule elukondliku kõrghoone planeerimine ehitusmahus ca 42 000 m2. Praegu asuvad kolmel eraldi kinnistul kahekordne katoliku kool ja kaks kolmekordset kortermaja.

Maa väärtustamise faas võtab eelduslikult aega kuni kaks ja pool aastat, misjärel Elysium Isabella Limited Partnership otsustab, kas saavutatud ehitusõigus realiseeritakse läbi kinnistu edasimüügi või liigutakse projektiga edasi ehitusfaasi.

Projekti esimese faasi investeeringute mahu suuruseks on kokku ligikaudu 41 miljonit eurot, millest Elysium Isabella Limited Partnership investeerib omavahenditena ligikaudu 5,5 miljonit eurot.

Üks Hepsori partnereid Elysiumis ning Kanada-Leedu kinnisvaraarenduse ettevõtte VPH Groupi omanik James Torpey ütles, et Toronto on üks kõige kiiremini arenevaid linnasid Põhja-Ameerikas. “Toronto elanike arv kasvab jõudsalt ning et kasvuga sammu pidada, vajab linn hädasti uusi kvaliteetseid elamispindu,” lausus ta. “Meie, koos Hepsori ning ülejäänud investoritega usume, et elukondlikuks kinnisvara arenduseks sobiva maa arendamine Torontos on väga perspektiivikas ettevõtmine”.

Hepsor AS-i nõukogu esimees Andres Pärloja ütles, firma alustas Kanada ärisuuna arendamisega 2022. aasta kevadel pärast Ukraina sõja algust eesmärgiga leida uusi kasvuvõimalusi ning hajutada praeguste koduturgudega seotud geopoliitilisi riske. Pärloja rääkis, et aastaga on Kanadas ülesehitatud äri alustamiseks vajalik koostöövõrgustik alates juriidilistest- ja finantsnõustajatest ning lõpetades pankade, turuanalüüsi- ning maaklerettevõtetega. Lisaks Isabella projektile ja käesoleva aasta juunikuus omandatud Weston Road’i projektile on Kanadas hetkel ettevalmistamisel sisenemine veel kahte sarnasesse arendusprojekti Torontos ja Toronto eeslinnades.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.