Liigu sisu juurde

Huvikeskus Kullo saab 22,6 miljoni euro eest uue multifunktsionaalse hoone

Huvikeskus Kullo uue hoone ideekavand "Päike"Foto: KUU OÜ / Nikita Atikin OÜ

Tallinna linnal on huvikeskus Kullo uue hoone ehitusega plaanis alustada juba tänavu ja see peaks valmima 2026. aastal. Planeeritava hoone netopindala on ligikaudu 11 000 ruutmeetrit ja selle rajamise hinnaks on kavandatud 22,6 miljonit eurot.

Eesti vanima ja suurima, 2400 õpilasega huvikooli 1970-ndatel ehitatud hoone on nüüdseks amortiseerunud ning selle ruumilised ja tehnilised võimalused ei vasta tänapäeva nõuetele.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Ajale jalgu jäänud hoone on abilinnapea Tiit Teriku sõnul kavas lammutada juba tänavu sügisel. Asemele kerkib moodne kompleks, millest lisaks huvikoolile loodetakse saavat ka atraktiivne kogukonnakeskus.

“Tänu uuele sisule pakub Kullo maja edaspidi tegevusi palju suuremale kogukonnale ning kindlasti toob külastajaid juurde ka kauaoodatud 300-kohaline kontsertsaal,“ lisas Terik.

Löwenruh’ pargi ja huvikeskus Kullo ümberehituste ideekavand “Päike”. Välialad on planeeritud avalikuks kasutamiseks, mida soodustab ka lõimimine naabruses asuva Löwenruh pargiga.Foto: KUU OÜ / Nikita Atikin OÜ

Uue hoone projekteerimiseks ja tervikvisiooni loomiseks seda ümbritsevale Löwenruh’ pargile korraldati 2021. aastal arhitektuurivõistlus, kus parimaks tunnistati KUU OÜ ja Nikita Atikin OÜ ideekavand “Päike” (arhitektid Koit Ojaliiv ja Kristel Niisuke).

Enam kui poole uue hoone pinnast hõlmavad Kullo huvikooli õppe- ja tööruumid ning ülejäänu jaguneb Kristiine noortekeskuse ja raamatukogu vahel. Välialad on samuti planeeritud avalikuks kasutamiseks, mida soodustab ka lõimimine naabruses asuva Löwenruh pargiga.

Esmaspäeval, 12. veebruaril algusega kell 18.00 toimub Kristiine linnaosa valitsuse 1. korruse saalis (Metalli 5) Tallinna huvikeskus Kullo uue hoone projekti avalik tutvustus.

Kullo uue maja projekti tutvustavad arhitektid Kristel Niisuke (NIKITA ATIKIN arhitektid) ja Koit Ojaliiv (KUU arhitektid), sisearhitekt Tarmo Piirmets (PINK OÜ), maastikuarhitekt Kristian Nigul (VÄLI maastikuarhitektid), projektijuht Olavi Ottas (HOCO OÜ), Tallinna abilinnapea Tiit Terik, Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ning Kullo direktor Ronne Sära.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.