Liigu sisu juurde

Invego ehitab Lõuna-Portugali 100 miljoni eest 154 villat

Invego arendab Portugalis elurajooni.Foto: Invego

Eesti kinnisvaraarendaja Invego rajab Lõuna-Portugali ajaloolise pealinna Silvese läheduses asuvatel mäenõlvadel 154 villaga elu- ja puhkerajooni, mis läheb kokku maksma 100 miljonit eurot, teatas ettevõtte juht Kristjan-Thor Vähi.

Silves Hills nime kandva projekti ettevalmistused on kestnud üle kahe aasta, avalik müük algab juunis teises pooles, taristu rajamine käesoleva aasta lõpus ning projekti kaks esimest etappi valmivad 2026. aasta teises pooles. “Meil on meeskonnas nii tugev kohaliku turu kui rahvusvahelise müügi know-how ja – mis sellise mastaabiga projekti puhul võib-olla veel kõige olulisem – meil on ka kohaliku omavalitsuse väga tugev toetus,” kinnitas Vähi. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kõik villad on isikliku basseiniga ja projekteeritud ja ehitatud aastaringselt kasutamiseks omades nii jahutus- kui küttesüsteemi. Villad on täielikult sisustatud ning igal villal on avar terrass ja soojendusega bassein. “Soodsaima, kolmetoalise villa saab esimesel müügiperioodil soetada vähem kui poole miljoni euro eest, kallimate hinnad jäävad esialgu veidi alla miljoni euro,” rääkis Vähi ning oli valmis esimestele Eesti huvilistele pakkuma ka lisasoodustust. “Enne avaliku müügi algust saame vältida ka maaklertasusid ja pakkuda Eesti ostjatele selle võrra veelgi soodsamat hinda.”

Villa interjöör.Foto: Invego
Kõik villad müüakse sisustatult.Foto: Invego
Villade juurde kuulub terrass.Foto: Invego
Kõikide villade juurde kuulub isiklik bassein.Foto: Invego

Vähi rääkis, et Euroopa Liidu kodanikele on Portugalis mugav laenukeskkond, kus vaid viiendiku suuruse sissemakse juures pangaintressi 0,75% pluss euribor. “Kodutöö on tehtud ja saame kogu vajaliku asjaajamise osas inimestele kindlasti abiks olla.”

Vähi kinnitas, et arhitektide loodud lahendus tagab kõigile villadele nii kaunid vaated kui piisavalt privaatsust. Elurajooni osaks on kõigile asukaile mõeldud klubihoone, suur bassein, tennise-, rannatennise- ning padeliväljakud.

“Lõuna-Portugali kuulsa Algarve suvituspiirkonna kliima on aastaringselt soe ja kuiv, mis teeb selle hinnatud sihtkohaks just läbi kogu talveperioodi,” rääkib Vähi. Ta lisas, et looduslikult kaunid Silves Hillsi nõlvad asuvad vaid kahe kilomeetri kaugusel linnakeskkonnast, veerandtunnise autosõidu kaugusel kaunitest liivarandadest ning 40 minuti kaugusel Faro lennujaamast. “Silves Hills saab olema vaikne ja looduslikult ilus, linna- ja maanteemüra vaba paik elu rõõmu tundmiseks ja akude laadimiseks. Usun, et suurem huvi saab olema nii Põhja- kui Baltimaades, aga juba praegu on esimesed tõsised huvilised olemas ka nii Ühendkuningriigist kui isegi Ameerika Ühendriikidest,” kirjeldas Vähi.

Invego on kinnisvaraarendusega tegelev ettevõte, mis on Tallinnas ja selle lähiümbruses viimastel aastatel rajanud kokku üle 1250 kodu ning 25 000 ruutmeetrit äripindasid. Eestis on Invego mahukamateks arendusteks hiljuti valminud Tiskreoja ja Tabasalu Kodu ning täna töös olevad Luccaranna, Uus-Järveküla ja Keila Pargikodude elurajoonid. Läti pealinnas arendab ettevõte Parka Kvartals ja Skanstes Rezidences elukvartaleid ning Riia vahetus läheduses ridamajade elurajooni Vide Adaži.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.