Liigu sisu juurde

Ekskursioon: Balti Manufaktuuri uuestisünd

Sisu

Eesti Arhitektuurikeskuse ekskursiooniprogramm võimaldab huvilistel teha tutvust Balti Puuvillavabriku massiivse hoonetekompleksiga (Manufaktuuri 4-1, Tallinn), mis ärkab peatselt uuele elule. Puuvillavabrik on laiemalt tuntud ka kui Balti Manufaktuur või rahvasuus Sitsi vabrik. Balti Puuvillavabrik on olnud Tallinna suurimaid tööstuskomplekse, mis oma enam kui 120-aastase ajalooga pakub avastamist nii arhitektuuri- kui ajaloohuvilisele. Hoone ehituse planeerimisega alustati 1898. aastal arhitekt Rudolf Otto von Knüpfferi projekti järgi ja valmides oli manufaktuurihoone oma 230 m pikkusega Tallinna suurimaid hooneid üldse. Puuvill, mida vabrikus töödeldi, jõudis Eestisse üle kogu maailma – nii Ameerika Ühendriikidest, Brasiiliast kui Egiptusest. Manufaktuur oli üks suuremaid ettevõtteid Tallinnas, kus naised olid väga hinnatud tööjõud ning teenisid oma töö eest ka väärilist palka. Tööstus lõpetas oma töö lõplikult 2006-ndal aastal, pärast mida on hoonetekompleks seisnud suures osas tühjana.

Täna arendab manufaktuuri piirkonda Hepsor kinnisvara, kes on territooriumile planeeritud hulgaliselt erinevaid elu- kui äriruume, samuti unikaalset linnakeskkonda linnarahvale.

Tuur manufaktuuri territooriumil ning hoones kestab kokku 90 minutit ning ekskursioonid toimuvad eesti ja vene keeles. Kuna hüljatud tehasehoones liikumine on raskendatud ja kätkeb endas ka mõningaid ohtusid, ei ole ekskursioon sobilik alla 10 aasta vanustele lastele ning piiratud liikumisvõimega inimestele. Eesti Arhitektuurikeskuse poolt korraldatud ekskursioone viivad läbi professionaalsed giidid, keda ühendab huvi arhitektuuri ja selle ajaloo vastu. Arhitektuurikeskus korraldab huvilistele ka tellimustuure (kuues keeles) erinevates põnevates paikades üle Eesti – huvi korral palume saata päring aadressile info@archtours.ee

Pilet tavakasutajale maksab 15 €, sooduspilet õpilastele 9 €. Pileteid saab osta kuni 1 tund enne ekskursiooni.

Järgmiste eestikeelsete ekskursioonide ajakava:

7. mail kell 17:30
12. mail kell 12:00 ja 14:00

Viimaste venekeelsete ekskursioonide ajakava:

12. mail kell 12:30 ja 14:30

Rohkem infot:

+372 56 978 680

info@archtours.ee