Liigu sisu juurde

Ida-Virumaa kinnisvarakonverents 2024

Sisu

Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit korraldab neljapäeval ja reedel, 6. ja 7. juunil  “Ida-Virumaa kinnisvarakonverents 2024”, kus avame siinse kinnisvaraturu köögipoole, analüüsime Ida-Virumaa kinnisvaraturul ja majanduses toimuvat, räägime sellest, miks Ida-Virumaa võiks olla ideaalne paik Teie kinnisvaraalaste arenguplaanide elluviimiseks.

Konverentsil on kohal Ida-Virumaa kohalike omavalituste esindajad, kes tutvustavad investoritele võimalike elamukruntide ja ärimaa arenduste asukohti (mis oleks sobilikud kortermaja/ridaelamu/elamute rajamiseks, kaubanduspindade, hotelli arendamiseks jne) oma omavalitsuse territooriumidel. Samuti tutvustatakse ka maakonna arendusprojekte, kus osalejad saavad ülevaate olulisematest arendusprojektidest Ida-Virumaal

Konverentsile on oodatud kinnisvaraarendajad, investorid, maaklerid ja kõik kinnisvarahuvilised. Päeva modereerivad Tõnu Toompark ja Ele-Riin Kullamä Golovin.

Konverents toimumiskoht on Narva-Jõesuu Meresuu Spa & Hotel, Aia tn 48a.

Osalustasu 6.- 7. juunil (koos ööbimisega üheses või kaheses toas) on 129 €, 6. juunil (ilma ööbimiseta) 79 €.

Konverentsi ajakava

Neljapäev 06.06.2024

09.30 – 09.55 Kogunemine ja hommikukohv

09.55 –10.00 Tervitus ja moderaatorite avasõnad

10.00 – 10.20 Kümme põhjust miks Ida-Virumaale investeerida

Jaanus Purga, Vabariigi valitsuse piirkondlik esindaja Ida-Virumaal

10.20 – 11.00 Ida-Virumaa tulevik – kuhu liigud Ida-Virumaa?

Ida-Virumaa kinnisvaraturu arendusprojektid 2024-2026. Ülevaade Ida-Virumaa arengutest, plaanidest, detailplaneeringutest ning investeerimisvõimalustest. Tutvustame, milliseid tegevusi piirkond ootab, milliseid kinnisvaraobjekte ja-piirkondi soositakse ja ollakse valmis algatama.

Teet Kuusmik, SA Ida-Viru Investeeringute Agentuur juhatuse liige

11.00 – 11.40 Panga vaade. Kellele antakse Ida-Virumaal laenu ja mis tingimustel? Millised on võimalused hetke seisul praeguses kinnisvarakeskkonnas?

Kinnisvara ja majandusarengu suuna ülevaade – mis maailmas toimub ja kuidas see mõjutab Eesti kinnisvaraturgu. Kas kuri naaber mõjutab ka meid? Millistel tingimustel finantseeriksite kinnisvaraarendusi, üüripindade ehitust ning kas pakuksite laenu üürikinnisvarainvestorile just Ida-Virumaal?

Aimar Roosalu, BigBank AS ettevõtete panganduse üksuse juht

11.40 – 12.20 Kinnisvaratehingute käibemaksustamine

Mida käibemaksustada ja mida mitte, teeme teema selgeks puust ja punaseks!

Kristi Veskus, EMTA käibemaksu osakonna käibemaksu riskijuht

12.20 – 13.00 Kinnisvaramaaklerite vestlusring – millised on investeerimisvõimalused Ida-Virumaal, mida investor ostab Ida-Virumaal ja mida toob kinnisvaraturg 2024.

Millised arengud on toimunud Ida-Virumaa elamukinnisvaraturul. Milliste objektide vastu tuntakse tegelikult huvi, millistes piirkondades ja millise hinnaga? Kuidas on muutunud aastaga pakkumise ja nõudluse vahekord Ida-Virumaa erinevates linnades ja piirkondades? Millised on lähiaasta trendid ja mis on elamukinnisvara turu kõige suuremad mõjutegurid?

Imre Hardõkainen, Pindi Kinnisvara kinnisvaramaakler
Iris Arge-Lepalind, Sirosa OÜ kinnisvaramaakler

13.00 – 14.00 Lõuna

14.00 – 14.40 Turutõrge – kuidas see Ida-Virumaal ületada (Ida-Virumaale investeerimine ja finantseerimine)

Millised on kohalikel omavalitsustel ja kinnisvaraarendajatel senised kinnisvara arendustegevuse läbiviimise rahastamise võimalused? Millised oleksid mõjusad sekkumised Ida-Virumaa elamuarenduse edendamisel? Miks kehtivad meetmed ei tööta?

Peeter Pärtel, kinnisvarainvestor

14.40 – 15.20 Rohepööre Ida-Virumaa kinnisvaras – kaua nõukaaegsed majad veel püsti püsivad?

Rohepööre peidab endas palju väljakutseid ja suured eesmärgid 2035 aastaks on seatud, sealt veel edasi 2050. aastaks. Kas oleme selleks valmis? Missuguste meetmetega me sinna jõudma peaksime, et missuguseid tegevusi me selleks tegema peaksime?

Ahto Kuuseok, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, ELENA programmi projekti „Ida-Viru Renoveerib” tehniline konsultant

15.20 – 15.50 Kohvipaus

15.50 – 16.30 „Kinnisvarajutud LIVE: esimene uusarendus pärast aastakümneid – Narva Joaoru arendus”

Algis Liblik´u ja Siim Semiskar´i poolt intervjueeritav Indrek Rentel, AS Vallikraavi Kinnisvara juhataja.
Kinnisvarahuviliste seas tuntud podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti rääkida. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks. Saatejuhid on kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

16.30 – 17.10 Millised on Ida-Virumaa ärikinnisvara peamised trendid?

Millised on lähiaastatel suuremad arendused? Millised on rentnike ootused? Millised väljakutsed ootavad ärikinnisvara turg?

Anneli Mänd, East Capital Ida-Virumaa regioonijuht
Erik Setškov, SA Ida-Viru Investeeringute Agentuur haldusjuht

17.10 – 17.20 Moderaatori kokkuvõte

17.20 – 19.20 vaba aeg, majutumine, spaa külastus

19.20 Stand up “Kõik ämbrid tuleb ikka ise läbi kolistada”. Laval on Liina Pulges ja Ele-Riin Kullamä Golovin, kes jagavad oma uskumatuid ja naljakaid lugusid sellest, kuidas nad alustasid ilma igasuguse teadmisteta oma teed kinnisvaras.

20.00 Õhtusöök, sotsialiseerumine ja võrgustumine

Reede 07.06.2024

09.30-13.30 Kinnisvara piirkondade tutvumisreis Narva, Jõhvi, Kohtla- Järve (Ahtme ja Järve linnaosa).

13.30 Meresuu Spa & Hotel, buffet lõuna

Konverentsile registreerimine on avatud kuni 23.05.2024 või kuni kohti jätkub.

Lisainfo

Ele-Riin Kullamä Golovin
ele-riin@ivol.ee, tel +372 5804 7901