Liigu sisu juurde

Kevadlaager “Olemasolevast”

Sisu

Kevadise koolivaheaja linnalaager 23.-24. aprillil 2024 ootab arhitektuurihuvilisi lapsi tegelema tänapäeva arhitektuuri ühe olulise, juba praegust lahendust vajava teemaga – kuidas leida väärtuslikku materjali meid kõikjal ümbritsevast “prahist”. Kuidas ehitada võimalikult vähe ehitades ja kuidas üldse ruumiliselt mõtlema hakata – need on linnalaagri põhiküsimused.

Innustust ja ideid ammutame Jaapani uue arhitektuuri näituselt “Tegele olemasolevaga”, mis tegelebki – loominguliselt, vabalt ja häbenemata – sellega, kuidas ümbritsevat, juba olemasolevat ja justkui ammendatud ruumi uuesti avastada ja paremaks teha. Teemat arutame ka professionaalse arhitektiga. Praktilises töös proovime kätt ruumilise paberarhitektuuriga ja lahendame taaskasutatavast materjalist ruumiloome ülesandeid.

Laagri sihtrühm on 10–14-aastased lapsed.

Laager toimub 23.-24. aprill kell 10.00–15.30. 24. aprillil kell 15.00 on pidulik laagri näituse avamine muuseumis – kõik lapsevanemad on väga oodatud!

Laagri osalustasu on 70 € lapse kohta. Hinnas on meisterdamise materjalid ning soe lõuna kohvikus Basiilik ja suupisted.
Laagrikohti on kuni 20 lapsele.

Laagrisse registreerida saab kuni 17.aprillini (või kuni kohti jätkub).

Lisainfo: haridus@arhitektuurimuuseum.ee