Liigu sisu juurde

Klassifitseerimisest ehituses

 • Addenda

 • veebis läbitav

  4,8

  täiendõppe punkti

  4

  akadeemilist tundi

 • Millal? 30.05.2024 10:00 - 13:15
 • Pääse: 230.58 €

  (189 € + km 22%)

Koolitajad

 • Roode Liias

  Tallinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna Ehituse ja arhitektuuri instituudi praktik-professor, Tallinna Tehnikakõrgkooli Ehitusinstituudi külalisprofessor, õppejõud ka Berliini Tehnika ja Majanduse Kõrgkoolis

  Roode Liias on EVS töögrupi TK36 juht (kinnisvara korrashoid). Samuti mitmete unikaalsete EVS standardite koostamise töögruppide juht (EVS 885:2005; EVS 807 2001/2004/2010/2016) ning konsultant/ekspert UNECE rahvusvahelistes töögruppides. Lisaks on Roode Liias juhtinud ja osalenud umbes poolesajas rahvusvahelises ning rahvuslikus ehitusvaldkonna uurimisprojektis.

Sisu

EESMÄRK

Eestis kasutatakse üha laialdasemalt kaasaegseid BIM modelleerimise ja ehitusprojekti juhtimise lahendusi, aga koostööd ja infoliikumist ehituse elukaare erinevate osapoolte vahel saab veel väga palju parandada. Suurimad kitsaskohad on info liikumise ühtsete aluste ja kokkulepete puudumine. Ehitiste kõikidele osalistele arusaadavas ja loetavas formaadis kirjeldamine võimaldab muuta sektori tõhusamaks ja avama võimalusi täiendavaks standardiseerimiseks, automatiseerimiseks ja robotiseerimiseks.

Koolituse eesmärk on selgitada klassifitseerimise olemust, tutvustada ehitusvaldkonnas kasutatavaid klassifitseerimissüsteeme ning nende toimimise põhimõtteid.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • saab aru klassifitseerimise vajadusest ühiskonnas ja eelkõige ehitussektoris
 • tunneb põhilisi ehitusvaldkonna üldkasutatavaid klassifitseerimissüsteeme
 • on võimeline klassifitseerima oma töövaldkonnas kasutatavat teavet

SIHTRÜHM

Kõik ehitussektoris osalejad – projekteerijad, ehitajad, korrashoidjad, riigi- ja omavalitsusametnikud, ehitiste omanikud, ehitiste kasutajad.

TEEMAD

Roode Liias käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • klassifitseerimise olemus ja funktsioneerimise põhimõtted
 • Eestis kasutatavate ehitusvaldkonna klassifitseerimissüsteemide tutvustus
 • rahvusvahelised enam kasutust leidnud ehitusvaldkonna klassifitseerimissüsteemid

MAKSUMUS

Registreerudes kuni 17. maini 2024 kehtib soodushind 159 € + km (193,98 €), hiljem tavahind 189 € + km (230,58 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (35,38 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt.

TOIMUMISKOHT

Koolitus toimub 30. mail 2024 kell 10.00–13.15 (4 akadeemilist tundi). Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 4,8 TP (inseneri täiendõppe punkti).

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias.

Veebiülekanne

Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe

Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.

LISAINFO

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee