Liigu sisu juurde

Kohustuse täitmise nõudmine, arveldamise olulisemad aspektid ja teised ehitusvaidlused ehituse töövõtulepingus

 • Addenda

 • veebis läbitav

  3,2

  täiendõppe punkti

 • Millal? 18.01.2024 10:00 - 13:15
 • Pääse: tasuta

Koolitajad

 • Alar Urm

  Advokaadibüroo Blessner partner ja vandeadvokaat

  Tegutseva vandeadvokaadina on vandeadvokaat Alar Urmi töölaual just ehitus- ja riigihangete valdkonna lepingud, probleemküsimused ja vaidlused. KOV tööspetsiifikaga on Alar puutunud kokku enam kui 20. aasta vältel. Alar on suure juhtimis- ning koolitajakogemusega: on erinevate ülikoolide lektor, lisaks on tal juhi kogemus erinevatest riigiasutustest, paljude äriühingute nii nõukogu kui ka juhatuse liikme kogemus.

Sisu

Koolitusel käsitletakse töövõtulepingu ülesehitust ning keskendutakse lepingupunktidele, mis praktikas muutuvad kõige olulisemaks – see tähendab, mille alusel pooled kas esitavad nõudeid või vaidlevad. Keerulistel aegadel on paratamatult probleeme omavahelise arveldamisega, mida esineb praktikas nii tellijal, peatöövõtjal kui ka alltöövõtjal. Probleemi sisu on peamiselt sama – kellel, kui palju on õigus nõuda raha tasumist ja kellel, mis põhjusel on õigus keelduda maksmisest. Rahalise nõude sisuks võib olla nt nii tasunõue (sh tasu lisatööde eest), leppetrahv kui kahju hüvitamine. Lisaks arveldamisele räägime koolitusel ka teistest praktikas esinevatest vaidlusküsimustest: koostame konkreetseid teateid, hoiatuse, tagatise sissenõue, hagihoiatuse ja analüüsime teise poole vastuseid neile.

Koolitus on väga praktilise kallakuga. Loeng on mõeldud praktilise harjutusena lepingu sõlmimiseks ning lepingu täitmise nõudmiseks.

EESMÄRK

Koolituse eesmärk on anda praktilisi nõuandeid lepingu koostamiseks, tuua esile lepingu kriitilisemad sätted ning õpetada, kuidas lepingu täitmise ajal koostada vajalikud dokumendid nii, et see kas hoiab vaidlused ära või aitab need hiljem tellijale soodsal viisil lahendada.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • saab praktilised oskused lepingu sõlmimiseks ning lepingudokumentide koostamiseks
 • oskab lepingu sõlmimise ja täitmise käigus tähelepanu osutada kõige kriitilisematele
 • oskab tähelepanu pöörata vaidlusi tekitavatele asjadele ning käituda viisil, et vaidlusi vältida ja lahendada või siis kindlustada tellijale soodne vaidluspositsioon.

SIHTRÜHM

Koolitus on ehitusettevõtte juhtidele, omanikele, juristidele ja ehitusteenuse osutajatele. Sobib kõigile neile, kelle tööülesanne on (ehituse) töövõtulepingute sõlmimine ja nende lepingute täitmise järelevalve ja võimalike vaidluste lahendamine või selle korraldamine.

TEEMAD

Vandeadvokaat Alar Urm:

 • käsitleb koolituse esimeses pooles töövõtulepingu ülesehitust ning keskendub lepingupunktidele, mis praktikas muutuvad kõige olulisemaks – see tähendab, mille alusel pooled kas esitavad nõudeid või vaidlevad
 • tasu maksmise nõudmine ja leppetrahv
 • teises pooles koostab konkreetseid teateid, hoiatuse, tagatise sissenõude, hagihoiatuse.
 • analüüsib teise poole võimalikke vastuseid vaidlusalustes küsimustes
  Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolitus annab 3,2 TP (täiendõppe punkti).Tõendi väljastamise eelduseks on veebikoolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebikoolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

TOIMUMISKOHT

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes.

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias.

Veebiülekanne

Reaalajas saalis toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe

Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.

MAKSUMUS

Registreerides kuni 4. jaanuarini 2024 kehtib soodushind 159 € + km, hiljem 189 € + km.

Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km.

LISAINFO

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee