Liigu sisu juurde

Kortermajade rekonstrueerimine

 • Addenda

 • veebis läbitav

  6

  täiendõppe punkti

  6

  akadeemilist tundi

 • Millal? 05.06.2024 10:00 - 15:30
 • Pääse: 254.98 €

  (209 € + km 22%)

Koolitajad

 • Tõnu Peipman

  Volitatud ehitusinsener (tase 8)

  Tõnu Peipman on pikki aastaid töötanud ehitusinseneri ning vastutava projekteerijana. Samuti on ta Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuriosakonna osalise koormusega külalisdotsent ning müürsepa, betoonkonstruktsioonide ehitaja ja puusepa kutseeksamite komisjonide liige.

Sisu

EESMÄRK

Koolituse eesmärk on pakkuda majade rekonstrueerimise valdkonna spetsialistidele uusi teadmisi, mis on saadud rekonstruktsiooniprojektide käigus. Koolitusel käsitleme eelmise sajandi alguses ehitatud hooneid, sealhulgas Lenderi maja, mis on puitmaja kahe puidust trepikojaga ja Tallinna maja, mis on puitmaja ühe kivitrepikojaga. Lisaks toome näiteid Stalini-aegsete majade ja natuke ka hilisemate monteeritavate raudbetoonelementidest majade rekonstrueerimise kohta. Vaatame võimalusi kaldkatuste konstruktsioonide ümberehitamiseks, vahelagedele uute konstruktsioonide tegemiseks, et olemasolevaid konstruktsioone võimalikult palju säilitada ning koormusi võimalikult vähe suurendada. Kõikidel juhtudel käsitleme ka avade tegemist olemasolevatesse seintesse ja lagedesse ning selle tegevusega kaasnevaid seinte tugevdamisi.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • tunneb kaldkatuste konstruktsioone ja nende ümberehitamise võimalusi
 • omab teadmisi vahelagede konstruktsioonide muutmise kohta, arvestades ehitusfüüsikalisi nõudeid vahelagedele ning nende kokkusobimist muude olemasolevate konstruktsioonidega
 • omab olulist teavet avade tegemisest olemasolevatesse kandvatesse seintesse
 • omab olulist teavet avade tegemisest vahelagedesse, kaasa arvatud silindervõlvidesse
 • oskab koolitusel saadud teadmisi kasutada oma töös rekonstrueeritavate objektide ehitamisel

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 6 TP (inseneri täiendõppe punkti).

SIHTRÜHM

Ehituse projektijuhid, objektijuhid, väikefirmade juhid, rekonstruktsiooniprojektidega tegelevad konstruktorid ja arhitektid.

TEEMAD

 • Kaldkatuste konstruktsioonid ja nende ümberehitamise võimalused, arvestades konstruktsioonide sisejõude ja siirdeid enne ja pärast ümberehitust
 • Vahelagede konstruktsioonide muutmine, arvestades ehitusfüüsikalisi nõudeid vahelagedele ning nende kokkusobimist muude olemasolevate konstruktsioonidega, eriti trepikodadega
 • Avade tegemine olemasolevatesse kandvatesse seintesse
 • Avade tegemisega kaasnevate suurenenud punktkoormuste vastuvõtmine nii puit- kui kiviseintega
 • Avade tegemine vahelagedesse

MAKSUMUS

Registreerides kuni 24. maini 2024 kehtib soodushind 179 € + km (218,38 €), hiljem tavahind 209 € + km (254,98 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (35,38 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehel.

TOIMUMISAEG JA -KOHT

Koolitus toimub 5. juunil 2024 kell 10.00–15.30 (6 akadeemilist tundi).

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes.
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias.

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.

LISAINFO

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee