Liigu sisu juurde

Open House Tartu 2024

Sisu

20-21. aprillil 2024 toimuv Open House Tartu on Open House Tallinna satelliitüritus. Projekt kutsub avastama Tartu linnaruumi ning tutvuma siinse arhitektuuri ja hoonete ajalooga. Ühe nädalavahetuse vältav üritus avab ligi 30 avaliku hoone, eramu, ehitusjärgus oleva objekti ning põnevama kontori- ja tootmishoone uksed. Open House Tartu annab külastajatele hea võimaluse siseneda hoonetesse ja ruumidesse, mis tavapäraselt on avalikkusele suletud. Programm pakub ekskursioone erinevate huvidega ja eri vanuses külastajatele ning jaguneb hoonete asukohast, teemast ja ajaloost lähtuvalt. Hoonete külastused teevad eriliseks ekskursioonid, mille tutvustuste koostamisse panustavad hoonega lähedalt seotud inimesed – nii arhitektid, ajaloolased, elanikud, rentnikud kui haldajad. Festival kõnetab erinevate huvidega ja eri vanuses külastajaid. Nii leiab programmist üle 300 tuuri, mis tutvustavad erilisi hooneid, asutusi ja avaliku ruumi objekte. Tuurid kestavad mõlemal päeval kell 11-17.

Tuurid on tasuta. NB! Osa tuuridest on eelregistreerimisega. 

Ülikoolilinn Tartule kohaselt viivad ekskursioonid Tartu Ülikooli raamatukokku, Eesti Üliõpilaste Seltsi majja, Rahvusarhiivi ning Uude ja Vanasse Anatoomikumi. Külastajad võivad avastada end erinevatest kõrgustest, kuna tuurid toimuvad ka A. Le Coq’i õlletehases, Lennuakadeemias ning Tartu Tähetornis. Erilisust lisavad külastused Tiigi seltsimajja, Alvar Aalto Villa Tammekannu ja Riigikohtusse. Open House Tartu kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Sündmust korraldab Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ, kes on olnud mitmetele laiemat avalikkust kaasanud arhitektuuri ja linnaruumi teemasid puudutavatele sündmuste (Peatänav, Tallinna Arhitektuuribiennaal, Välkloengud, Veneetsia Arhitektuuribiennaali Eesti paviljon) läbiviijaks.  Sündmust toetavad Eesti Kultuurkapital, Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Briti Nõukogu ja Laufen.

Rohkem sündmusest, selle programmist ja tegijatest leiate siit: https://www.openhousetartu.ee/

Lisainfo

info@openhousetartu.ee

tel +372 6117436

Kevin Loigu
Open House Tartu kommunikatsioonijuht
kevin@arhitektuurikeskus.ee
tel +3725232627