Liigu sisu juurde

Tallinna vanalinnapäevade tuur „Teater vanalinnas“.

Sisu

Reedel, 7. juunil 2024 algusega kell 17.00  viib Tallinna muinsuskaitse kauaaegne juht Boris Dubovik Tallinna vanalinnapäevade raames läbi tuuri Avatud majade sarjas „Teater vanalinnas“.

Tallinna vanalinnas on ajalooliselt olnud palju teatrimaju. Nende jaoks on projekteeritud uusi hooneid või ümber ehitatud vanu, osa teatrimaju on jäänud vaid plaanidesse. On leitud, et juba aastal 1529 etendati Tallinna raekoja saalis Terentiuse komöödiat „Androslanna“. Arhitektuuriteadlased lisavad omakorda, et algse raekoja hoone kohta ongi 14. sajandi ürikutes kirjas theatrum.

Muinsuskaitselegendi Boris Duboviku eestvedamisel alustame ekskursiooni aga tänase Theatrumi eest, Vene tänav 14. Uurime ajalugu, muinsuskaitseküsimusi ja arhitektuurilahendusi, jalutades nii tänaste teatrimajade kui ka ehitamata projektide paikadesse. Rühma suurus: kuni 30 inimest.

Pilet hinnaga 12 € on müügil Fientas. Iga Avatud Majade ekskursioonil osaleja saab sama piletiga külastada korra ka Eesti Arhitektuurimuuseumi näituseid Rotermanni soolalaos, Ahtri  2.

Sarja toetab Eesti Kultuurkapital.