Liigu sisu juurde

Tegele olemasolevaga. Jaapani arhitektuuri uued suunad: Tomomi Hayashi loeng

Sisu

Eesti-Jaapani arhitekt Tomomi Hayashi peab neljapäeval, 28. märtsil algusega kell 18.00 loengu Eesti Arhitektuurimuuseumi näitusel „Tegele olemasolevaga. Jaapani arhitektuuri uued suunad.“

Tomomi Hayashi loengus tuleb juttu Jaapani linnade hoonete ja linnaruumi suhtest ning looduse rollist ja selle mõjust arhitektuurile. Rotermanni soolalaos välja pandud S AM Šveitsi Arhitektuurimuuseumi näituse „Tegele olemasolevaga. Jaapani arhitektuuri uued suunad“ siinse kujunduse autorina tutvustab ka näituse kujundust, eeskätt võtteid, mis kõlavad kokku näitusel osalevate arhitektide püüuga oma töödes mõelda rohkem taaskasutamisele.

Hayashi on oma arhitektihariduse saanud Yokohamas Jaapanis ja Virginias Ameerika Ühendriikides. Tema 22 aastat Eestis kulgenud karjääri viimase aja tunnustust pälvinud tööd on Treski küüni välilava, Lutheri masinasaal, Rotermanni kvartali Uus ja Vana Jahuladu ja osales kohaliku arhitektina Eesti Rahva Muuseumi uue hoone loomisel. Hayashi on arhitektuuribüroo HG ARHITEKTUUR arhitekt ja partner, Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuriinstituudi professor, Eesti Arhitektide Liidu liige ning MTÜ Jaapani Kultuuri Koda asutaja.

Loengul osalemine muuseumipileti (10 €) ja Muuseumikaardiga.

Soovitame tulla enne loengut näitusega tutvuma, näitus on külastuseks avatud kella 18.00-ni.

Jaapani arhitektuuri uute suundade näitus Rotermanni soolalaos on avatud kuni 28. aprillini 2024.