Liigu sisu juurde

Töövõtuleping ehituses

 • Addenda

 • veebis läbitav

  3,2

  täiendõppe punkti

  4

  akadeemilist tundi

 • Millal? 03.05.2024 10:00 - 13:15
 • Pääse: 230.58 €

  (189 € + km 22%)

Koolitajad

 • Alar Urm

  Advokaadibüroo Blessner partner ja vandeadvokaat

  Tegutseva vandeadvokaadina on Alar Urmi töölaual ehitus- ja riigihangete valdkonna lepingud, probleemküsimused ja vaidlused. KOV tööspetsiifikaga on Alar puutunud kokku enam kui 20. aasta vältel. Ta on suure juhtimis- ning koolitajakogemusega: on erinevate ülikoolide lektor, lisaks on tal juhi kogemus erinevatest riigiasutustest, paljude äriühingute nii nõukogu kui ka juhatuse liikme kogemus.

Sisu

EESMÄRK

Koolitusel käsitletakse töövõtulepingu ülesehitust ning keskendutakse lepingupunktidele, mis praktikas muutuvad kõige olulisemaks – see tähendab, mille alusel pooled kas esitavad nõudeid või vaidlevad. Keerulistel aegadel on paratamatult probleeme omavahelise arveldamisega, mida esineb praktikas nii tellijal, peatöövõtjal kui ka alltöövõtjal. Probleemi sisu on peamiselt sama – kellel, kui palju on õigus nõuda raha tasumist ja kellel, mis põhjusel on õigus keelduda maksmisest. Rahalise nõude sisuks võib olla nt nii tasunõue (sh tasu lisatööde eest), leppetrahv kui kahju hüvitamine. Lisaks arveldamisele räägime koolitusel ka teistest praktikas esinevatest vaidlusküsimustest: koostame konkreetseid teateid, hoiatuse, tagatise sissenõue, hagihoiatuse ja analüüsime teise poole vastuseid neile.
Koolitus on väga praktilise kallakuga. Loeng on mõeldud praktilise harjutusena lepingu sõlmimiseks ning lepingu täitmise nõudmiseks.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:
 • saab praktilised oskused lepingu sõlmimiseks ning lepingudokumentide koostamiseks
 • oskab lepingu sõlmimise ja täitmise käigus tähelepanu osutada kõige kriitilisematele
 • oskab tähelepanu pöörata vaidlusi tekitavatele asjadele ning käituda viisil, et vaidlusi vältida ja lahendada või siis kindlustada tellijale soodne vaidluspositsioon

Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tunnistuse. Koolitus annab 3,2 TP (täiendõppe punkti).

SIHTRÜHM

Koolitus on ehitusettevõtte juhtidele, omanikele, juristidele ja ehitusteenuse osutajatele. Sobib kõigile neile, kelle tööülesanne on ehituse töövõtulepingute sõlmimine ja nende lepingute täitmise järelevalve ja võimalike vaidluste lahendamine või selle korraldamine.

TEEMAD

Vandeadvokaat Alar Urm:

 • käsitleb töövõtulepingu ülesehitust ning keskendub lepingupunktidele, mis praktikas muutuvad kõige olulisemaks – see tähendab, mille alusel pooled kas esitavad nõudeid või vaidlevad
 • käsitleb tasu maksmise nõudmist ja leppetrahve
 • koostab konkreetseid teateid, hoiatuse, tagatise sissenõude, hagihoiatuse
 • analüüsib teise poole võimalikke vastuseid vaidlusalustes küsimustes

MAKSUMUS

Koolituse maksumus on 189 € + km (230,58 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (35,38 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt.

TOIMUMISAEG JA -KOHT

Koolitus toimub 3. mail 2024 kell 10.00–13.15 (4 akadeemilist tundi).

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes.
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias.

Veebiülekanne
Reaalajas saalis toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.

LISAINFO

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee