Liigu sisu juurde

Uus projekteerimisnorm ja katendid

 • Addenda

 • veebis läbitav

  5,3

  täiendõppe punkti

  6

  akadeemilist tundi

 • Millal? 20.02.2024 10:00 - 15:30
 • Pääse:

Koolitajad

 • Ain Kendra

  Volitatud teedeinsener (tase 8), TalTech lektor, teedeehitusfirma T-Konsult OÜ juhataja ning konsultant

  Ain Kendra on Volitatud teedeinsener - projekteerimine ja liiklusohutuse auditeerimine. Aastast 2012 on Ain Kendra TTÜ (TalTech) teetehnika lektor ning aastast 2015 oma ettevõtte T-Konsult OÜ juhataja ning konsultant, kes oma igapäevatöös tegeleb projekteerimise, liiklusohutuse auditeerimise, konsultatsioonide ja uurimistöödega.

Sisu

Novembris 2023 kehtestati maanteede projekteerimisnorm, mis toob kaasa muutused uutes hangetes. Riigiteede juhendmaterjali uuendamine võtab aega, norm kui selline lubab ka alternatiivsed meetodid ning ette on valmistatud võimalik üleminek Soome katendite projekteerimise põhimõtetele. Koolitusel antakse ülevaade protsessist, tutvustatakse sobilikke töövahendeid. Muuhulgas läbi TalTechi lõputööde on analüüsitud ja koostatud erinevaid juhiseid, mille üks rakendustest on tõenäoliselt uuendatav katendikataloog.

EESMÄRK

Koolituse eesmärk on uuendada osalejate teadmisi teehoiutöödega seotud normatiivbaasist ja arengutest.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab teadmisi uuendatud kutsesüsteemist ja teede projekteerimisel kehtivast normatiivbaasist
 • mõistab Soome katendiprojekteerimise süsteemi aluseid, riske sillutiskatendite kavandamisel ja kaevetööde järgsel katendite taastamisel

SIHTGRUPP

Teede ja väljakute ehituse/rekonstrueerimisega seonduvate hangete korraldajad, projekteerijad ja omaniku järelevalvajad.

TEEMAD

Ain Kendra käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • kutse andmine – mis muutub uues kutse andmise korras
 • kehtiv maanteede projekteerimisnorm (KLIM m71) ja muutused (võrreldes MKM m106)
 • elastsete katendite projekteerimine
  – riigiteedel – mis on muutunud ja mis peaks veel tulema
  – Soome katendite projekteerimise süsteem ja katendiarvutus KRP
 • linnatänavate lahendid – seadus ei piira, standard lubab nii kataloogi kui arvutuse
 • Tallinna katendikataloog ja kavandatavad uuendused
 • sillutiskatendite kavandamine
 • kvaliteedikontroll – kandevõime ja/või tihendus
  – kaevetööd ja praktilised probleemid

PS! Teemat puudutavad huvipakkuvad küsimused võib soovi korral saata juba koolituse eel meiliaadressile diana.nommik@addenda.ee
Sellisel juhul saab koolitaja küsimustega arvestada koolituse ettevalmistamisel ning koolitusel neid teemasid põhjalikumalt käsitleda. Küsimused palume saata hiljemalt koolitusele eelneval päeval, ehk hiljemalt 19. veebruari lõunaks. Kindlasti jääb võimalus esitada oma küsimused reaalaja koolitusel otse.

TOIMUMISKOHT

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes.
Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.
E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 5,4 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.

LISAINFO

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

 • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
 • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
 • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.