Liigu sisu juurde

Viimane kuraatorituur näitusele „Vaprad ja ilusad”

Sisu

Viimane kuraatorituur Arhitektuurimuuseumi näitusele „Vaprad ja ilusad” toimub 11. mail algusega kell 14.00. Kuraator Triin Reidla tutvustab näituse eelviimasel päeval postmodernismi julges ja mänglevas vaimus kujundatud  individuaalelamuid, mida leiab pea igas Eesti nurgas. Rotermanni soolalao näituse keskmes on eelkõige neli 1970. aastate lõpust kuni 1991. aastani kavandatud elamuala: Rehe tänava piirkond Viljandis, nn Arhitekti linnaosa ja Ihaste Tartus ning Ilmandu küla Tallinna külje all.

Näitus on sissevaade elamute kavandamise, (ise)ehitamise ja kujunemise lugudesse muutlikel 1980.–1990. aastatel ja põhineb Triin Reidla 2020. aastal Eesti Kunstiakadeemias kaitstud magistritööl „Nii kole maja! Postmodernistlikud elamud ja nende väärtustamise problemaatika”. Näitus on loomeuurimuslik osa Triin Reidla doktoritööst Eesti Kunstiakadeemias. Sellegi ajastu arhitektuuriteoseid hakatakse väärtustama seda suurema tõenäosusega, mida suuremaks kasvab ajaline vahemaa, omal ajal vastakaid tundeid tekitanud elamud on nüüdseks osa meie arhitektuuriajaloost.

Sissepääsuks ostke Fientast muuseumipilet (10 €) või broneerige koht oma Muuseumikaardiga ning registreerige Muuseumikaart enne tuuri algust muuseumi kassas.