Liigu sisu juurde

Kapitel koos Mati Polli valdusfirmaga ostab Viru Keskuse

Vanasadama trammiliini ehitus sel suvel Viru Keskuse lähisetel. Foto: Foto: Kermo Benrot / Postimees / Scanpix

Kapitel koos Mati Polli valdusfirma ja finantsinvestoriga ostavad Viru Keskusest 72 protsenti omanud Pontos Groupi osaluse. Ülejäänud 28 protsenti kuulus juba varem Kapitelile.

Täna allkirjastatud tehing jõustub lähikuudel sõltuvalt kokkulepitud eeltingimuste täitmisest, sealhulgas Konkurentsiameti loa väljastamisest. Tehingu hinda osapooled ei avalda.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Pontos Group teatas, et kuigi nad müüvad osaluse Viru Keskuses, siis kaubanduskeskusega ühenduses olev Viru hotell jääb nende omandusse.

“Viru Keskus on Pontose jaoks olnud suur ja edukas investeering,” ütles Pontose Groupi kinnisvarainvesteeringute direktor Päivi Tomula. Tema sõnul on täielikult välja renditud Viru Keskuse meeskond teinud suurepärast tööd.

Kapiteli juhatuse esimees ning Viru Keskuse nõukogu liige Taavi Ojala rääkis, et Kapitel on Viru Keskust koostöös Pontosega arendanud alates selle avamisest 2004. aastal. “Nendelt enamusosaluse ostmine on meie jaoks loogiline samm,” lausus ta. “Jätkame keskuse arendamist koostöös oma pikaajalise partneri Tristafaniga ning veidi hiljem liitub omanikeringiga ka finantsinvestor. Viru Keskuse professionaalne meeskond jätkab tänases koosseisus tegevjuht Gertti Kogermanni juhtimisel.”

Ojala rääkis, et tänavu mais valminud mitmeaastase renoveerimisprojekti tulemusel uuenes keskuses 86 kauplust ja kokku 90 protsenti keskuse pindadest. Viru Keskus investeeris uuendusprojekti üle 20 miljoni euro ning keskuse üürnikud oma kaupluste renoveerimisse täiendavad 15 miljonit eurot. Lähiajal on plaanis samaaegselt uue trammitee ehituse ning teede-tänavate remondiga uuendada ka keskuse ümbrust.

Viru Keskuse juht Gertti Kogermann kinnitas, et omandisuhte muutus ei mõjuta keskuse üürnikke ega kliente.

32 000 ruutmeetri suuruse kogupinnaga ning 29 500 ruutmeetri suuruse üüripinnaga Viru Keskust külastas 2022. aastal 13,1 miljonit inimest, keskuse üürnike käive oli 128 miljonit eurot. Viru Keskusel on Baltimaade ainsa kaubanduskeskusena jätkusuutlikkuse tunnustuse LEED plaatinumsertifikaat olemasoleva ehitise opereerimise ja haldamise eest (Operations & Maintenance O&M).

Kapitel on Baltimaade suurimaid kinnisvaraettevõtteid, mille portfellis on üle 270 000 ruutmeetri üüritavat pinda. Ettevõte omab osalust neljas ostukeskuses (Spice ja Spice Home Riias, Panorama Vilniuses, Viru Keskus Tallinnas) ning viit büroohoonet (Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja Tallinnas, Elemental Business Centre Riias, Narbuto 5 Vilniuses ja I.P. Pavlova 5 Prahas). Ettevõttele kuulub Nordic Hotel Forum (opereerib OÜ Nordic Hotels) ning koos AS-iga Infortar Tallink City Hotel, mida opereerib Tallink Hotels. Lisaks omab ettevõte osalust Kapitel Logistics OÜ-s, millele kuulub kaks logistikakeskust Tallinna ringteel. Kapitelil on ehituses Arter kvartal Tallinnas.

Kapiteli kontrollib Toomas Annus, kellele kuulub kontrollpakk ka Tallinna börsil noteeritud ehitusfirmas Merko.

Tristafan on metsanduskontserni Sylvester ühe looja ja 21 aasta eest kontserni soomlastele müünud Mati Polli valdusfirma, millest talle kuulub 40 protsenti ja ülejäänud 60 protsenti ta kolmele lapsele. Tristafani gruppi kuulub kuus tütarettevõtet ja kaheksa sidusettevõtet Eestis, Lätis ja Leedus. Grupi ettevõtete peamisteks tegevusvaldkondadeks on kinnisvara väljaüürimine ja -arendus, ehitusseadmete müük ja tehniline teenindamine ning põllumajandus. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.