Liigu sisu juurde

Kinnisvarafirma: korralikult kapitaliseeritud Eesti investorid on päästnud ärikinnisvara hullemast  

Toomas Annusele kuuluv Kapitel ostis mõne kuu eest Soome ettevõtjatele kuuluvalt Pontos Groupilt 72-protsendilise osaluse Viru keskuses.Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp / Scanpix

Viimase 6 kuu jooksul on avalikkus kuulnud mitmetest suurtest tehingutest, kus välismaised omanikud müüvad oma Eestis asuva kinnisvara maha ja objektid võtab üle kohalik kapital. 1Partner Kommertskinnisvara juhi Kirill Viguli sõnul ei ole tegemist välismaise raha paanilise lahkumisega, vaid pigem suundumusega, kus Eesti kapital suudabki järjest enam välismaise rahaga konkureerida. 

Viguli sõnul tunnevad Eesti investorid siinset turgu ja neil on seetõttu teatav eelis uute välisinvestorite ees.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Samuti on möödas see aeg, kus massiliselt välismaist raha siinsesse ärikinnisvarasse pea valimatult sisse voolas, sest kasvupotentsiaal oli võrreldes läänepoolsema Euroopa või Skandinaaviaga kordades suurem. Eesti ärikinnisvaraturg ongi küpsemaks saanud ja stabiilsust lisandunud,” sõnas Vigul. 

Lisaks ulatusliku meediakajastusega suurtele tehingutele nagu Viru keskuse või Ülemiste linnaku eestimaiste ettevõtjate kätte liikumine, ei maga kohalik raha ka vähem silmatorkavate objektide puhul. 

“Näiteks nõustasime hiljuti ühe objekti ostu-müügitehingut Tallinnas Suur-Sõjamäe tänaval. Kinnistu pind oli 12 000 ruutmeetrit ja tootmispind ligi 3000 ruutmeetrit. Tegemist on investeerimise otstarbel ostetud pinnaga. Samuti nõustasime ühe ligi 33 000 ruutmeetrise kinnistu müügiprotsessi, mis osteti arendamise eesmärgil,,” kirjeldas Vigul.

Kogenud kinnisvaravahendaja sõnul tuli 10-15 aastat tagasi selliseid objekte ostma pigem näiteks mõni Soome investor, aga praegu mängivad sellel tasemel vabalt kaasa ka Eesti ettevõtjad. 

“Korralikult kapitaliseeritud ja sageli ka omavahel konkureerivad Eesti investorid on päästnud ärikinnisvara hullemast. Kui välisinvestor otsustab lahkuda ning kedagi kiirelt asemele tulemas ei oleks, siis näeksime märksa tõsisemaid langusnumbreid ja seda eriti praeguses kogu regioonis valitsevas majanduslikult keerulises olukorras,” nentis Kirill Vigul.  1Partner on enam kui 20-aastase kogemusega Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvaravahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust. 1Partner kinnisvaragrupp on maailma suurima kommertskinnisvara nõustamisettevõtte JLL (Jones Lang LaSalle) ametlik koostööpartner Baltikumis.  

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.