Liigu sisu juurde

Kinnisvarafirmade liit: kunagi varem pole professionaalsus olnud kinnisvaraprojektide puhul nii määrava tähtsusega

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juhatuse liige Ardi Roosimaa.Foto: Mihkel Maripuu / Postimees / Scanpix

Kolmapäeval, 27. märtsil toimub Tallinna Kultuurikatlas Nordic Real Estate Forum 2024, mis keskendub tänavu peamiselt kinnisvarasektori hetkeolukorrale. Kuigi majandusolukord on pööranud paremuse poole, siis kinnisvaraettevõtted ja -investorid proovivad ebakindlas turuolukorras optimismi leida.

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juhatuse liige Ardi Roosimaa ütles, et ettevõtted on läbi elanud enneolematu kulude tõusu.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Kunagi varem pole professionaalsus ja tähelepanu detailidele olnud kinnisvaraprojekti õnnestumise jaoks nii määrava tähtsusega. Kasumit teenitakse ja kaotatakse isegi juba planeerimisetapis! See on üleskutse nii era- kui ka avalikule sektorile,” ütles Roosimaa.

Swedbank Eesti juhi Olavi Lepa sõnul viib Eesti majandust edasi ettevõtjate innovatsioon, hea tahe ja konkurents, mida tuleks rohkem toetada.

“Kahjuks on tugevas tõusus olnud erinevate valdkondade ülereguleerimine ja seda Euroopas tervikuna. Aeg, mis kulub ettevõtetel regulatsioonide järgimisele ja tegevuste vastavusse viimiseks, võiks kuluda hoopis innovatsioonile ja äri edendamisele. Konkurentsivõime kasvatamine peaks olema nii riigi kui ka ettevõtjate ühine püüdlus,” kommenteeris Lepp.

Kinnisvara ja ettevõtete väärtuse hindamisega tegeleva Newseci tegevjuhi asetäitja ja nõustamisjuhi Max Barclay sõnul on Põhja- ja Baltimaade kinnisvaraturul muutlikud ajad.

“Kuigi seisame pöördepunktil ja oleme tunnistajaks ebakindluse järk-järgulisele tõusule, tuletame endale meelde, et kõige pimedamad ajad eelnevad sageli kõige helgematele päevadele. Olen optimistlik, et liigume kinnisvara vallas paremate aegade poole ja me juba ka näeme selle olulisi märke,” sõnas Barclay.

Nordic Real Estate Forum 2024 võõrustab kaht mainekat peaesinejat. Swedbanki grupi peaökonomisti asetäitja teeb ülevaate Nerijus Mačiulis globaalsest ja kohalikust majandusolukorrast ning räägib, kuidas intressimäärad seda peegeldavad. Newseci tegevjuhi asetäitja ja nõustamisosakona juht Max Barclay astub lavale koos armastatud saatejuhi Anna Pihliga ning annab otseintervjuu, kus räägib Rootsi ja Põhjamaade kinnisvaraturu hetkeseisu ja tulevikutrajektooridest.

Foorumi keskseks fookuseks on kinnisvarasektori hetkeseis ja tulevikuväljavaated. Kaheksa paneeldiskussiooni täidavad Nordic Real Estate Forumi lava oma valdkonna ekspertidega üle maailma ning käsitlevad kinnisvaramaastikku kujundavaid kriitilisi teemasid.

Kinnisvarainvesteeringute paneel annab ülevaate investoritele optimaalsetest lähenemisviisidest, selgitades välja parimad strateegiad “odava raha ajastul” liikumiseks. Samas uurib makroökonoomika paneel majanduse tulevikku, rõhutades kasvustrateegiaid ning avaliku ja erasektori rollide muutumist.

Teised arutelud keskenduvad esilekerkivatele trendidele majutuskinnisvara vallas, ESG pöördelisele rollile kinnisvara tuleviku kujundamisel ning tööruumide ja kaubanduspindade ümberkujundamisele keset muutuvaid ärivajadusi ja turudünaamikat. Logistikakinnisvara paneel võtab fookusesse globaalsed väljakutsed ja kuidas neile lokaalseid lahendusi leida.

Nordic Real Estate Forumi raames kogunevad juba 20 aastat iga-aastaselt Tallinnasse valdkonna juhtivad äri- ja arvamusliidrid, et üheskoos arutada kinnisvarasektori põletavamate küsimuste üle. Foorumist võtabn tänavu osa pea 400 inimest enam kui 20st riigist, lisaks jagavad teadmisi 45 oma ala tunnustatud eksperti.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.