Liigu sisu juurde

Koidu tänava arhitektuurikonkursi võitis Stuudio Täna ideekavand 

Koidu tänava arhitektuurivõistluse võidukavand "Kohalik".Foto: Stuudio Täna

Mullu suvel kuulutas välja kuulutatud arhitektuurivõistluse, millega otsiti Koidu tänavale nii kodutänava kui Uue-Maailma asumi peatänava kontseptsiooni, võitis Stuudio Täna ideekavand.

Koidu tänava arhitektuurivõistluse võidukavand "Kohalik".
Koidu tänava arhitektuurivõistluse võidukavand “Kohalik”.Foto: Stuudio Täna

Võistlustöö tähelepanuväärseim osa on tänavaruumi toodavad “uksematid”, mis loovad piirkonna elanikele võimaluse oma maja esist ruumi endale sobival viisil kasutada ja korraldada. Mõeldes Koidu tänavast kui sündmusruumist ja asumi peatänavast on tänavaruumi välja pakutud mitmeid toredaid platse ja väljakuid. Nii tekib žürii hinnangul lai ampluaa võimalusi avalikku ruumi kasutada nii igapäevaeluks kui sündmuste korraldamiseks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tänava liikluslahendus, parkimiskohtade arv ning kooliesine liikluskorraldus selgub edasise töö käigus. Selle väljaselgitamiseks tellib linn järgmise sammuna lähipiirkonna liikuvusuuringu.

Koidu tänava arhitektuurivõistluse võidukavand "Kohalik".
Koidu tänava arhitektuurivõistluse võidukavand “Kohalik”.Foto: Stuudio Täna

Žüriis oldi üksmeelsed, et parkimiskohad peavad Koidu tänaval säilima ka uue lahenduse puhul ning väiksem parkimiskohtade arv tänaval ei võrdu tingimata parema linnaruumilise lahendusega – hea lahendus peab suutma parkimiskohti ruumilahendusse integreerida. 

Võidutöö autorid on arhitektid Tristan Krevald, Ra Martin Puhkan, Siim Tanel Tõnisson ja Madis Eek.

Teisele kohale jäi võistlustöö “Leoniidid” arhitekt Villem Tomistelt Stuudio Tallinnast. Kolmanda koha vääriliseks tunnistati võistlustöö “Vaib”, mille autorid on Kristian Nigul, Kadi Nigul, Kadri Uusen ja Katariina Lepiku maastikuarhitektuuribüroost OÜ Väli. 

Julgete ja lennukate ideede eest väärisid ergutuspreemiat võistlustöö “Ameerika tänav” arhitektuuribüroolt Molumba, mille autorid on Harri Kaplan, Johan Tali, Karli Luik, Liina-Kai Raivet, Miia Laur ja Tõnis Savi ning “Koidukant”, mille autorid on Eneli Kleemann, Katariina Mustasaar, Lill Volmer, Mia Martina Peil, Marie Anette Veesaar, Saskia Epp Lõhmus, Anna Riin Velner ja Ülo Peil. “Koidukant” sündis Arhitektuuribüroo Peil OÜ ja Stuudio Kollektiiv koosloomes. 

Võistlus viidi läbi Tallinna linna, Eesti Arhitektide Liidu ja Maastikuarhitektide Liidu koostöös ning konkursile esitati kokku 15 tööd. Auhinnafondi suurus on 43 000 eurot, millest esimese koha preemia on 15 000 eurot. 

Järgmise sammuna korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet tänava projekteerimishanke. Võidutöö autoritega sõlmitakse leping tänava arhitektuuriosa projekteerimiseks. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.