Liigu sisu juurde

Lilleküla ringmajanduskeskuses peeti sarikapidu

Lilleküla ringmajanduskeskuse hoonelt toodi alla sarikapärg.Foto: Ilja Matusihis

Eile peeti Tallinnas Lilleküla ringmajanduskeskuse sarikapidu. Aadressile Mustjõe 40 ehitatav Lilleküla ringmajanduskeskus on Tallinna Jäätmekeskus uus üksus, mis avab uksed sügisel.

Rajatav kompleks hõlmab endas lisaks jäätmejaama funktsioonile ka korduskasutusruume ja parandustöökoda. Alates sügisest saavad elanikud seal liigiti ära anda majapidamises tekkivaid jäätmeid, mida kodu juures ei koguta. Samuti saab seal olema võimalus kasutuskõlblikke ja puhtaid asju korduskasutusruumi tuua ning niisamuti toodud asju kasutusse võtta.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Lilleküla ringmajanduskeskuse kompleksi eskiis. Foto: Entec Eesti

Asjadele uue elu andmise võimaluse loovad ringmajanduskeskusesse kavandatud pehme mööbli remonditöökoda, samuti riietusesemete parandustöökoda. Mõlemas töökojas hakkab tööl olema kogenud meister, kelle juhendamisel ise oma vanu asju remontida või ümber teha, kasutades jäätmejaama toodud materjale.

Lisaks on uues hoones jaama operaatori ja tema abilise ruumid, kaetud estakaad liigiti kogutavate jäätmete jaoks ning eraldi ruumi ohtlike jäätmete vastuvõtuks.

Lilleküla ringmajanduskeskuse hoone ehitab AS Megaron-E ning selle eeldatav valmisaeg on 2024. aasta novembris. Ehitustööde maksumus on pisut üle kahe miljoni euro. Uue ringmajanduskeskuse pindala on 4995 m² ja ehitatavate hoonete alune pind on 345,6 m².

Abilinnapea Joosep Vimm selgitas, et lisaks sel aastal avatavale Lilleküla ringmajanduskeskusele avab järgmisel aastal sarnane keskus uksed Lasnamäel, samuti kavandatakse selle loomist Haaberstisse.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.