Liigu sisu juurde

Maakler: Viimsi uus üldplaneering tekitab defitsiidi ja hinnatõusu

Uued elamud Viimsis.Foto: Taavi Sepp / Postimees / Scanpix

Viimsi valla uue üldplaneeringuga kavandatakse piirata oluliselt uute elamispindade ehitamist, mis muudab valla järelturul olemasoleva kinnisvara väärtuslikumaks, leiab ELUM Kinnisvara maakler Kätlin Valgmäe.

Valgmäe rääkis, et valla hinnangul ei ole praegu kehtiv üldplaneering Viimsi arengut ja kogukonna ootusi silmas pidades ajakohane, mistõttu alustati uue üldplaneeringu koostamist ja kehtestati selleks ajaks valla mandriosas planeerimis- ja ehituskeeld, nii öelda planeerimisrahu. “Viimsilastele tegi muret valla elanike arvu senine kiire kasv ning samuti ei oldud rahul, et hoonestatud alasid laiendati rohealade arvelt,” sõnas ta.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Valgmäe info kohaselt peaks uus üldplaneering, mis seab fookusesse rohelisema ja kvaliteetsema elukeskkonna, valmima 2025. aasta septembris.

Suur mõju järelturule

Valgmäe sõnul toob valla uus lähenemine elamuarendusele kaasa uute elamispindade defitsiidi, mis on täna juba mingil määral tunnetatav. “Samas on veel realiseerimata ehitusõigusi olemas, kuid neid planeeringuid ei kiputa ellu viima,” tõdes ta. “Piirkonniti on valik kohati kesine ning lähiaastatel see ilmselgelt väheneb. Uute pindade vähesus toob omakorda kaasa tõuke järelturule.”

Valgmäe nentis, et Viimsi on paljude seas populaarne elukeskkond ning soov sinna kolida on suur. Nii lähevad järelturul pakutavad korterid ja majad üha enam hinda, sest nõudlus hakkab selgelt pakkumist ületama.

Valgmäe leidis, et senise tormilise kinnisvaraarenduse asemel kvaliteetsele ja rohelisele elukeskkonnale rõhku panev planeerimispoliitika julgustab kindlasti omanikke pigem oma vara hoidma, sest tegu on väärtusega, mida pärandada põlvest põlve. Need aga, kes on valmis müüma, saavad arvestada, et tulevikus toob piiratud pakkumine kaasa väärtuse tõusu ning võimaldab varal likviidsemaks muutuda.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.