Liigu sisu juurde

Mäealuse tänavale hotelli kavandanud ettevõte otsustas hoopis ärihoone rajamise kasuks

Planeeritav hoone on kavandatud Mäealuse tn 1 ja Mäealuse tn 2 olemasolevate hoonete vahelisele ehitusjoonele moodustades sellega selge tänavaäärse hoonefrondi.Foto: K-Projekt

Juba 2020. aastal algatas Tallinnas Mäealuse tänaval kolme krunti omav ettevõte Sorcodomo OÜ detailplaneeringu, et liita maatükid ärimaa sihtotstarbega krundiks ning määrata ehitusõigus kuni kaheksakorruselise hotellihoone ehitamiseks. Sel nädalal esitas firma uue algatusettepaneku, mille kohaselt peaks hotelli asemel Mustamäele kerkima hoopis ärihoone koos täiendava haljastusega.

Planeeritav maa-ala asub Mustamäe linnaosas, Mäealuse ja Mäepealse tänavate ristmiku ääres. Ala on hoonestamata ja sellel asub ehitusaegne ajutine asfalteeritud parkla. Detailplaneeringu koostamise eesmärgiks on Mäealuse tn 2a, 2b ja 2c kruntide liitmine ning ehitusõiguse määramine ühe 4-5-korruselise ja kuni 21 meetri kõrguse ärihoone rajamiseks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Olemasoleva asfaltparkla asemel uue hoone ja täiendava haljastuse rajamisega muutub käsitletav Mäepealse tänava ja Mäealuse tänava nurga ala linnehituslikust aspektist väärikamaks kui alal olev ajutine parkla,” märgiti algatamisettepaneku seletuskirjas.

Hoone esimesele korrusele on kavandatud teeninduspinnad (kohvik jne) ning ülemistele korrustele äripinnad. Planeeritud hoone maapealse osa ehitisealuseks pinnaks on kavandatud kuni 1500 m2, maa-aluse osa pinnaks kuni 2020 m2 ning hoone suletud brutopinnaks 5600 m2. Planeeritud hoonesse ei ole lubatud ehitise kasutamise otstarbena kavandada majutusüksuseid sh külaliskortereid.

Planeeringu seletuskirja järgi on detailplaneeringu ruumilise keskkonna kujundamise eesmärk määratleda kõnealuste kruntidele uus identiteet, et kavandatud hoonestus sobituks piirkonnas juba olevate ja ehitamisel olevate hoonetega ning hoone kasutusotstarve toetaks piirkonnas paiknevaid asutusi.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.