Liigu sisu juurde

Mainor Ülemiste ja Ericsson Eesti andsid sisse tehnoloogiakeskuse ehitusloa taotluse

Mainor Ülemiste Tallinna linnale ehitusloa taotluse, mis võimaldaks alustada Ülemiste Citysse Ericssoni tootmis- ja tehnoloogiakeskuse ehitamist.

Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve tõdes, et projekt on liikunud heas tempos ning vähem kui aastaga on Mainor Ülemiste koostöös Ericssoniga saanud Tallinnalt uue tehnoloogiakeskuse rajamiseks vajalikud projekteerimistingimused. Lisaks on uue tehnoloogiakeskuse krundil lammutatud ja utiliseeritud ligi 50 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga hoonetekompleks, mis paiknes seal varasemalt.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Hetkel tegeleme Vesse alajaamast elektrivõimsuse väljaehitamisega ning kaugkütte toomisega kinnistu piirile,” lausus Velve. “Sooviksin esile tõsta Tallinna Linnaplaneerimisameti ja muude linnaametite ladusat ja konstruktiivset koostööd selle projekti raames. Loodan väga, et sisse antud ehitusloa menetlemine toimub sama ladusal.”

Velve sõnul on Ericsson mitte üksnes Ülemiste Citys, vaid kogu Eesti majanduse kontekstis oluline lisandväärtuse looja. “On märkimisväärne, kuid endiselt veel harukordne, kui globaalsed tehnoloogia- ja tootmisettevõtted Eesti poole vaatavad,” sõnas ta. “155-miljoniline investeering omab positiivset mõju majandusele ja sillutab loodetavasti teed veel mitmetele järgmistele suurinvesteeringutele. Ericssoni arendus on suur tunnustus Ülemiste Cityle, mis on aastaid talente ja innovatsiooni toetava keskkonna loomisse panustanud.”

Mainor Ülemiste ja Ericsson Eesti sõlmisid lepingu Ericssoni targa tootmis- ja tehnoloogiakeskuse rajamiseks Ülemiste Citysse 29. juunil 2023. Uues 50 000 ruutmeetri suuruses kompleksis loodetakse arendus- ja tootmistegevust alustada 2026. aastal.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.