Liigu sisu juurde

Mapri Ehitus laiendab ja renoveerib 3,1 miljoni euro eest Rõngu Pagari tootmishooneid

Ehitustööde tulemusena saab tänane ligi 1300-ruutmeetrine tootmishoone 2145-ruutmeetrise juurdeehituse. Foto: Jassu Hertsmann

Pagari- ja kondiitritooteid valmistav Rõngu Pagar laiendab tootmist ning käivitab täielikult robotiseeritud küpsiste tootmisliini ja tunnelahju. Tänane ligi 1300-ruutmeetrine tootmishoone saab 2145-ruutmeetrise juurdeehituse ning remondihall renoveeritakse. Projekteerija ja ehituse peatöövõtja on Mapri Ehitus.

Rõngu Pagari juht Jaanus Peri sõnul on pagaristööstus tegutsenud seitse aastat laiali kahes majas, kuid kogu tootmist laiendav ja ühe katuse alla toov uus hoone annab võimaluse käivitada robotiseeritud küpsiste valmistamise liin.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Robotid võetakse kasutusele seetõttu, et käsitööna tehtavate küpsistega on väga keerukas turul konkureerida,” selgitas Peri-

Projekteeritav juurdeehitus liidab olemasolevad hooned ühtseks terviklikuks tootmishooneks ning on ühenduses olemasoleva, renoveeritava pesula-remondihalliga.

Mapri Ehituse müügijuht Margus Väärsi märkis, et ettevõte ehitas 2017. aastal Rõngu Pagarile tootmishoone ning nüüd ette võetav laiendamine kasvatab hoone mahtu kolm korda.

“Projekteerisime ja rajame hoone vastavalt Rõngu Pagari tootmise spetsiifikale ning toiduainetööstuse kõrgetele nõuetele,” sõnas Väärsi.

Ehitustööde maksumus koos käibemaksuga on ligikaudu 3,1 miljonit eurot. Laiendust juhib Mapri Ehituse projektijuht Tambet Aru. Tootmist alustatakse uues hoones järgmise aasta alguses.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega