Liigu sisu juurde

Mapri Ehitus omandas Leedu ettevõttes enamusosaluse

Mapri Ehituse juhatuse esimees Priit Jaagant.Foto: Mapri Ehitus

Mapri Ehitus omandas 72% osalusest Leedu ehitusfirmas Bauschmidt. Seni peamiselt põllumajandusehitusega tegelenud ehitusettevõte sai nimeks Mapri Statyba ning laiendab enda tegevust ka muudesse ehitusvaldkondadesse.

Mapri Ehituse juhatuse esimees Priit Jaagant rääkis, et firma on mitu aastat olnud Eestis käibelt kolmas ehitusettevõte ning Mapri Buve tegutseb üle 10 aasta Lätis. “Loomulik jätk oli teha samm edasi lõuna poole,” nentis ta.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Jaagant tõi Leetu laienemiseks välja kolm põhjust:

  • Leedu on kõige suurema majandusega Balti riik ja ilma nendeta me enam ei saanud. 
  • Mitmed meie püsikliendid soovisid oma tegevusalal Leedus laieneda.
  • Eesti suurima põllumajandusehitajana sisenesime turule, ostes osaluse peamiselt põllumajandusehitusega tegelevas ettevõttes. Nüüd saame oma kogemusi rakendada ka Leedu turul. 

Mapri Statyba tegevjuht Nerijus Tamašauskase sõnul sai kahe ettevõtte ühinemine alguse UAB ACE Logistics Kaunase terminali ehitusest. “Alguses oli meil kavas sõlmida konsortsiumileping, siis aga arutasime, et miks mitte liita kaks ettevõtet, et koos suurendada panuseid põllumajandus- ja tsiviilehituse valdkondades,” rääkis ta.

Mapri Statyba tegevjuht Nerijus Tamašauskas.Foto: Mapri Ehitus

Leedu ehitusturust rääkides kinnitas Tamašauskas, et see kasvab. “Turg kasvab tänu põllumajandustoetustele, energeetikaprojektide mahtude kasvule, vanade paneelmajade renoveerimisele ja välisriikide investeerimisprojektidele,” rääkis ta. “Leedu turul on konkurents väga tugev ja turuosa võitmiseks peame kõvasti pingutama. Tuues Leedu ehitusturule Mapri Ehituse ehitusprojektide juhtimise kogemuse, annab see tööde teostamisele teistsuguse suhtumise. Ning loodetavasti saavad kliendid juurde ühe põhjuse valida meid. Tahame saada põllumajandusturu tugevaimaks ehitusettevõtteks ja olla tegijad ka teistes ehitusvaldkondades.”

Mapri Statyba tegeleb praegu UAB ACE Logisticsi Kaunase terminali, UAB Grainmore viljalao, UAB Idavang sealautade renoveerimise ning mitme veiselauda ehitusega.

Eesti ehitusfirma Mapri Ehitus tegevusalad on ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine, põllumajandusehitus ning betoonitööde teostamine. Eestis, Lätis ja Leedus ehitava Mapri Ehituse 2023. aasta konsolideeritud ehitustööde maht oli 161 miljonit eurot, ettevõte annab tööd üle 200 inimesele. Mapri Ehitusel valmis tänavu Eesti Energia Tartu büroohoone, käsil on muuhulgas Kesk-Eestis teraviljaterminali ehitus, korterelamud Tallinnas.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega