Liigu sisu juurde

Mapri Ehitus rajab Tartus viie kuuga 2000ruutmeetrise ärihoone

Tanavapuhastuse aktsiaseltsi Tartu hoone.Foto: Atect Projekt

Tartus teehoiutöid teostav Tänavapuhastuse aktsiaselts plaanib veel enne esimest lund kolida uude hoonesse, kuigi täna pole veel majal vundamentigi.

Ehitatavas majas on suletud netopinda üle 2000 ruutmeetri ning hoone kogumaht on üle 14 000 kuupmeetri. Ühe kuni kolmekorruselises hoones on töötajatele olme- ja puhkeruumid, hooldussõidukite remondi- ja hooldustööde boksid, pesula, pühkmete sorteerimise ruum ja puistematerjalide laod. Hoone saab Cor-Ten terasega viimistletud roostetanud välimusega fassaadi.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Maja arhitekt on Anders Jaano Atect Projektist ja selle ehitab Mapri Ehitus.

Hoone projekteerimisel on mõeldud ka keskkonnaaspektidele, näiteks sõidukite pesuks kogutakse vihmavett, katusele tuleb päikesejaam ja tänavatelt kogutud pühkmed sorteeritakse enne jäätmejaama viimist. Hoone ehitusmaksumus on ligikaudu kolm miljonit eurot.

Tänavapuhastuse ASi juhatuse liige Vello Kink ütles, et ehitustööde graafik on väga pingeline ja uuest hoonest tahetakse teha saabuva talve esimene libedusetõrje väljasõit, mis võib juhtuda juba oktoobris. Hoone lõplik üleandmise aeg on selle aasta lõpp.

Mapri ehituse tegevjuhi Tarmo Roosi sõnul Eesti ehitusturul tööd jagub, kuigi suur pilt on paistnud justkui teistsugusena. “Tüüpiliselt viimaste aastate hilisele kevadele on ka tänavu väga palju uusi projekte saanud alguse just nüüd,” nentis ta. “Mapri Ehituse investeeringud tiimi koolitusse on olnud jätkusuutlikud ning loonud hea võimekuse iga tööga kohe alustada. Näeme jätkuvalt, et avatud suhtlemine klientidega ja kiire lahenduste leidmine on kõige olulisemad ja vaid nõnda on ühised eesmärgid saavutatavad.”

Mapri Ehituse projektijuhi Olari Ormi sõnul käib mai lõpunädalatel pinnase koorimine ja ettevalmistused vundamendi rajamiseks. Tempo on tema ütlust mööda väga kiire. “Peame saama hoone kasutusvalmis 90 tööpäevaga, seega vähem kui viie kuuga,” rääkis ta.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.