Liigu sisu juurde

Microsoft ostis Espoo linnalt 30,9 miljoni euroga krundi andmekeskuse rajamiseks

Microsoft rajab Espoosse ülimoodsa andmekeskuse, mille serveritest tekkiva liigsoojuse kasutab energiaettevõte Fortum ära kaugkütte tootmisel.Foto: Ramboll

Espoo linn müüs umbes 21,6 hektari suuruse maatüki Microsofti Soome tütarfirmale. Maatehingu hind on ligikaudu 30,9 miljonit eurot, vahendab Rakennuslehti.

Microsoft rajab ostetud krundile andmekeskuse, millest serverite jahutamisel tekkiva liigsoojuse kasutab energiaettevõte Fortum ära kaugkütte tootmisel.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Soomes plaanib Microsoft ehitada andmekeskused lisaks ka Kirkkonummi ja Vihti piirkondadesse, mis asuvad sarnaselt Espooga Helsinki naabruses.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.