Liigu sisu juurde

Moodulmajade tootja pankrot: varatu firma võlgneb enam kui 50 võlausaldajale 2,7 miljonit eurot

Moodulamajade ehitamine tehases. Pilt on illustreeriv.Foto: Istockphoto

Augusti lõpus pankrotti läinud moodulmajade tootja Estancado enam kui poolesajal võlausaldajal on vähe lootust pankrotipesast midagi tagasi saada, sest pankrotihalduri sõnul on ettevõte sisuliselt varatu.

Estancado pankrotihaldur, vandeadvokaat Maire Arm rääkis, et pankrotiavalduse ja ajutise halduri päringute põhjal võib firmal kohustusi olla kokku ligikaudu 2,7 miljonit eurot, kuid lõplik summa selgub nõuete esitamise tähtajaks. Võlausaldajaid on esialgsetel andmetel üle 50.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Võlausaldajate seas on ka maksuamet, kellele ettevõte on võlgu ligi 14 000 eurot.

Armi sõnul on võlgnik sisuliselt varatu, olemas on väike summa pangakontol ning üks nõue, millest esialgsel hinnangul pole lootust midagi kätte saada.

2010. aastal asutatud moodulamajade tootja pole viimasel kolmel aastal majandusaasta aruandeid esitanud. Maksuameti andmetest on näha, et veel eelmise aasta teises kvartalis müüs ettevõte enam kui kolme miljoni euro eest, kuid pärast seda müügikäive kukkus iga kvartaliga mitu korda.

Sel kevadel jõudis lõpuni Estcando ja tänaseks samuti pankrotistunud moodulmajade tootja Akso-Hausi omanikfirma vaheline kohtuvaidlus. Akso omanik nõudis Estancadolt ja Hilandero Houseselt kahjutasu kasulike mudelite kasutamise eest. Enam kui viis aastat kestnud vaidlus lõppes selle aasta aprillis kompromissiga, millega Akso-Hausi omanikfirma maksis Hilandero Housesile 77 605 eurot.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.