Liigu sisu juurde

Nädala pärast algab Paldiski maantee jalakäijate tunneli ehitus

Paldiski maantee ja Tehnika tänava ristmikule rajatav jalakäijatunnel võimaldab ohutut pääsu läbi raudtee muldkeha, ühendades paremini Kristiine, Kesklinna ja Põhja-Tallinna linnaosad. Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Esmaspäeval, 10. juunil algavad Tallinnas Paldiski maantee ja Tehnika tänava ristmikul jalakäijatunneli ehitustööd, mis toovad kaasa ajutisi liikluskorralduse muudatusi ning hilisemates etappides ka rongiliikluse ajutise katkestamise Balti jaama ümbruses.

Paldiski maantee ja Tehnika tänava ristmikule rajatav jalakäijatunnel võimaldab ohutut pääsu läbi raudtee muldkeha, ühendades paremini Kristiine, Kesklinna ja Põhja-Tallinna linnaosad. Uus lahendus suunab jalakäijad olemasoleva kitsa raudteeviadukti all oleva kõnnitee asemel uude valgustatud tunnelisse, muutes liiklemist oluliselt ohutumaks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Uus lahendus suunab jalakäijad olemasoleva kitsa raudteeviadukti all oleva kõnnitee asemel uude valgustatud tunnelisse.Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Tööde esimeses etapis toimub trolli kontaktvõrgu masti ja foori sidekapi ümbertõstmine ning ettevalmistamine tunneli paigalduseks ja torutunneli montaaž raudtee kõrval. Antud etapis suletakse Paldiski maantee linna suunduv parempoolne sõidurada kuni viaduktini. Jalakäijate liikumine on korraldatud suletud sõidurajal. Ühistranspordi liiklus mõlemas suunas säilib. Tunnel võimaldab ka vajadusel jalgrattaliikluse teenindamist niikaua kui Paldiski maantee äärde pole rattateed rajatud.

Praeguste plaanide kohaselt tunnel avatakse jalakäijate liikluseks juba sügisel.Foto: Tallinna Strateegiakeskus

Haljastustööde käigus paigaldatakse murukate ning istutatakse Ristiku tänava poolt kümme Thunbergi kukerpuu lehtpõõsast. Olemasolevad puud kaitstakse ehitustööde ajal tüve ümber püsti kinnitatud laudadega.

Praeguste plaanide kohaselt tunnel avatakse jalakäijate liikluseks juba sügisel, kuid haljastuse rajamine ja väiksemad ehitustööd vältavad veel kuni lepingu lõpptähtajani 2025. aasta veebruaris.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.