Liigu sisu juurde

Narva rajatakse 8,5 miljoni euroga kaasaegne tööstusinkubaator

Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees / Scanpix

Euroopa Liidu Õiglase Ülemineku Fondist eraldatkse pea 8,5 miljonit eurot Narva tööstusinkubaatori rajamiseks. Inkubaator on mõeldud tööstusettevõtetele, kes soovivad oma tooteid ja teenuseid hakata arendama Ida-Virumaal ning vajavad selleks kaasaegset rendipinda. Inkubaatori arendajaks saab Ida-Viru Investeeringute Agentuur (IVIA), kellel on Ida-Virumaal pikaajaline tööstusalade arendamise kogemus.

Toetusega on kavas nii hoone projekteerimine, ehitamine kui sisustamine. Inkubatsiooniteenuste pakkumine ettevõtjatest rentnikele aitab kaasa Ida-Virumaa majandusstruktuuri muutumisele. Kava kohaselt peaks tööstusinkubaator valmima 2026. aasta augustiks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Narva tööstusinkubaator on mõeldud nii kodu- kui välismaiste tööstusinvesteeringute toomiseks Ida-Virumaale. See on hüppelaud, et tootmisega alustada, seda kasvatada ja proovida erinevaid lahendusi,” ütles majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo.

Narva tööstusinkubaatori kontseptsioon näeb ette, et ettevõtted saavad tegutseda rendipindadel ajutiselt, kuni viis aastat. Seda reguleerib vastav hinnapoliitika. Viies aasta on ettevõtte jaoks oma tootmisüksuse rajamise ja inkubaatorist väljumise aasta. Kogu selle perioodi vältel pakutakse ettevõtjale inkubatsiooniteenuseid, st nn pehme maandumise tugiteenuseid turutingimustel kiiremaks integreerumiseks majanduskeskkonda ja tegevuse alustamiseks.

Ettevõtetel on võimalik inkubatsiooniperioodi jooksul käivitada tootmine, mehitada meeskonnad, kohaneda Eesti majanduskeskkonnaga ja käivitada tegevus.

Rajatava hoone üldpind on ca 7000 m², mahutades korraga kuni 10 tootmisüksust ja kuni 5 äriteenindusettevõtet. Hoone struktuur võimaldab muuta sisemist ruumide jaotust tänud teisaldatavatele siseseintele, vastavalt konkreetse rentniku vajadustele. Samuti on investori toodangu kasvu korral võimalik rendipinda laiendada.

Nii rajatav taristu kui ka lisanduvad inkubatsiooniteenused kokku moodustavad terviku, toetades Ida-Virumaa majandusstruktuuri muutmist, uute ettevõtete tekkimist, tänapäeva nõuetele vastavate toodete ja teenuste väljaarendamist, välisinvesteeringute kaasamist ja uute töökohtade tekkimist maakonnas.

Tööstusinkubaatori rajatakse Ida-Viru ettevõtluse tugiteenuste mitmekesistamise meetme eelarvest, mille kogumaht on kokku 25 miljonit eurot, millest 5 miljonit eurot on suunatud Ida-Virumaal inkubatsiooniteenuste pakkumisele rahastatavates inkubaatorites ning 20 miljonit eurot Narva ja Jõhvi inkubaatorite ehitamisele.

Õiglase ülemineku fond on Euroopa Liidu loodud rahastusmehhanism, millega toetatakse majandust, inimesi ja keskkonda nendes piirkondades, mida ootavad ees märkimisväärsed sotsiaalmajanduslikud väljakutsed kliimaeesmärkide täitmisel. Eestis on õiglase ülemineku fondi mahuks 340 miljonit eurot ning sihtpiirkonnaks on põlevkivitööstuse tõttu Ida-Virumaa.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.