Liigu sisu juurde

Nordecon müüb üheksa miljoni euro eest NOBE kontrollpaki

NOBE asutaja ja tegevjuht Mait Rõõmusaar.Foto: Raivo Tiikmaa / Eesti Betooniühing

Nordecon teatas Tallinnas börsile, et müüb enam kui üheksa miljoni euro eest 52% suuruse enamusosaluse osaühingus Nordecon Betoon (NOBE) vähemusosanikele.

NOBE kuulub pärast lepingu jõustumist võrdsetes osades ettevõtte tegevjuhile Mati Rõõmusaarele ja osaühingule Varavalvur.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Varavalvuri omanikud on Mapri Ehituse juhatuse esimees ning enamusosanik Priit Jaagant ja tema abikaasa Lilit Jaagant.

Rõõmusaar ja Priit Jaagant asutasid Nordecon Betooni eelkäija 2000. aastal, ettevõte kandis nime Mapri Projekt ja meestele kuulus firmas võrdne osalus.

2005. aasta alguses omandas Nordecon (mis kandis tollal veel Eesti Ehituse nime) firmas 52% suuruse osaluse, Rõõmusaar ja Jaagant jäid mõlemad 24% omanikuks. Ettevõtte 2004. aasta majandusaasta aruandes on kirjas, et tehinguga pidi muutuma selgemaks firma fookus betoonitöödele.

Täna Nordeconi poolt levitatud pressiteates on öeldud, et NOBE on kasvanud juhtivast betoonitööde tegijast oluliseks peatöövõtu ettevõtteks.

Müügitehingu lõpule viimine eeldab selle kinnitamist Nordecon AS aktsionäride erakorralise üldkoosoleku poolt, mis toimub 29. novembril. Nordecon AS-ile kuuluva NOBE osa eest tasutav summa on 9 050 000 eurot ning see tasutakse ühe maksena. Osa omandamise ja müügihinna vahe on 8 219 233 eurot, mis kajastub Nordeconi 2023. aasta tulemustes finantstuluna.

NOBE müügitulu 2022. aastal oli 102 575 491 eurot, mis konsolideerituna (arvestades sisekäivet) moodustas 28,4% Nordeconi 2022. aasta konsolideeritud müügitulust. NOBE teenis 2022. aastal 2 563 835 eurot puhaskasumit.

“NOBE on viimastel aastatel teinud silmapaistva arengu ja meeskond on suutnud turu muutustega väga hästi kohaneda,” kommenteeris Nordecon AS juhatuse esimees Gerd Müller. “Ettepanek tehinguks tuli kaasosanikelt ja kokkuleppele jõudsime suhteliselt kiiresti.”

“NOBE-l on Nordeconi kontsernis olnud oma identiteet ja võimalus paindlikult areneda,” ütles NOBE juht Mait Rõõmusaar. “Oleme tänulikud pakutud võimalustele ja toele. Nüüd on aeg iseseisvalt järgmine samm astuda ja oleme selleks valmis.”

2017. aasta kevadel võttis Nordecon Betoon kasutusele brändinime NOBE ja emaettevõttest erineva visuaalse identiteedi, kuid säilitas ärinime Nordecon Betoon OÜ.

Nordecon teatas börsile, et NOBE 2023. aasta majandustegevuses pole toimunud olulisi muudatusi võrreldes varasema perioodiga. Ühingul puuduvad septmebri lõpu seisuga laenukohustused.

2023. aasta esimese üheksa kuuga on NOBE osutanud Nordeconile ja teistele grupi äriühingutele alltöövõtu teenust enam kui kuue miljoni euro eest ning jätkab teenuste osutamist kehtivate lepingute alusel ka pärast tehingu lõpuleviimist.

Nordeconi kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Peale NOBE osaluse müümist kuuluvad kontserni peatöövõtuettevõtted Nordecon AS ja Embach Ehitus OÜ, taristuehitusettevõte Tariston AS ning tütarettevõtted Rootsis ja Ukrainas.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.