Liigu sisu juurde

Pankrotis AS Eviko saneerimisnõustaja ei tea enda sõnul ettevõtte omanike uuest firmast midagi

1. novembril esitas AS Eviko Tartu Maakohtule avalduse saneerimismenetluse lõpetamiseks ja pankroti väljakuulutamiseks. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees / Scanpix

Täna alustas kohus suurele hulgale võlausaldajatele miljoneid võlgneva AS Eviko pankrotimenetlust. Muidu oleks tegu ehk tavapärase majandusuudisega, ent nädala eest kirjutasime, et võlgades ettevõtte omanikud tegid uue firma ja on sellega juba kaks hanget võitnud.

Kevadel AS Eviko saneerimisnõustajaks määratud Sirje Tael kinnitas, et temale teadaolevalt ei ole juhatuse liikmega seotud uus äriühing tehinguid teinud ja ka Evikoga seotud kahtlasena näivad tehingud olid tegelikult plaanipärane saneerimiskava osa.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Seotud isikutega tehingud oli üks saneerimiskava meetme osa, pean silmas laenu juurde andmist, et Eviko saaks tellimusi täita ja seetõttu neid ka tehti,” selgitas Tael.

Eviko saneerimiskavasse kinnitati kokku 173 võlausaldaja nõuded, mille kogusumma ulatus 4,2 miljoni euroni, aga võlausaldajad olid valmis kolmandiku võlast korstnasse kirjutama ja nii jäi Evikol kokku tasuda 2,8 miljonit eurot. Maksed pidid toimuma nelja aasta jooksul järgmise aasta algusest 2027. aasta lõpuni.

1. novembril esitas AS Eviko aga kohtule avalduse saneerimismenetluse lõpetamiseks ja pankroti väljakuulutamiseks. Täna otsustas kohus avalduse rahuldada ja pankrotimenetlusega alustada.

AS Eviko ajutiseks pankrotihalduriks nimetati Indrek Lepsoo, kes peab kohtule ettevõtte kohta aruande esitama 7. detsembriks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.