Liigu sisu juurde

Pärnu Vallikääru arhitektuurikonkursi võitis Studio Arguse õhuline lahendus

Kümne osalisega võistlusel valis žürii parimaks Studio Arguse töö.Foto: Studio Argus

Vallikääru kontsertpaiga avalikule konkursile esitatud kümne töö seast valis žürii parikamaks arhitektuuribüroo Studio Argus pakutud lahenduse.

Arhitektuurivõistluse objektiks oli Pärnus Vallikääru pargis asuv vabaõhu kontsertpaik ja eesmärgiks oli valida parim arhitektuurne, kasutusfunktsioonile ja linnaehituslikult sobivaim lahendus vabaõhulava, pealtvaatajate istumisala ja abihoone rajamiseks ajaloolisse bastionaalvööndisse. Lahendus pidi olema arhitektuurselt kõrgetasemeline, mugav ja funktsionaalne kasutajale ning rajatav optimaalsete kuludega.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Arhitektuurivõistlusele esitati kümme ideekavandit. Žürii valis neist esmalt välja kuus, alles jäänud töid analüüsiti ja hinnati veelkord detailsemalt. Ühtlasi küsiti võimalike esikohatööde otstarbekuse ja tehnilise realiseeritavuse kohta hinnangut kontserdikorraldajatelt.

Pärnu llinnavalitsuse, Eesti Arhitektide Liidu ja Muinsuskaitseameti esindajatest koosvev žürii märkis ära neli tööd:

  • 1. koht (9000 eurot) “Laululind” (arhitektuuribüroo Studio Argus, autorid Karina Krestinov, Margit Argus, Mariia Koroliva ja Katri Vanamets).
Studio Arguse võidutöö õhtuvalguses.Foto: Studio Argus
Võidutöö: vaade Rüütli tänavalt.Foto: Studio Argus
  • 2. koht (6000 eurot) “Luna Plena” (autorid Marie Anette Veesaar, Mia Martina Peil, Eneli Kleemann, Lill Volmer, Katariina Mustasaar, Anna Riin Velner, Ülo Peil)
Teise koha saanud töö “Luna Plena”.Foto: Marie Anette Veesaar, Mia Martina Peil, Eneli Kleemann, Lill Volmer, Katariina Mustasaar, Anna Riin Velner, Ülo Peil
  • 3. koht (3000 eurot) “Origami” (Arhitekt Must OÜ, autorid Ott Alver, Mari Rass, Alvin Järving, Luisa Männilaan, Patrick Barbo, Lukas Laubre)
Võistlustöö “Origami”.Foto: Arhitekt Must
  • Eriauhind (1500 eurot) „Halloo, Kosmos, siin maa!“ (Part OÜ, autor Siim Tuksam).
Eriauhinna saanud töö “Halloo, Kosmos, siin maa!”Foto: Siim Tuksam
Vaade Õhtu tänavalt.Foto: Siim Tuksam

Žürii, mida juhtis Pärnu abilinnapea Silver Smeljanski, tõstis võidutöö puhul esile selle õhulisust ja „pärnulikkust“. Kontsertpaiga abihoone on kavandatud valli ette, läbi õhulise lava on säilitatud vaade bastionile. Sissepääs Rüütli tänavalt on hästi lahendatud, võidutöö sobitub hästi piirkonnaga.

“Tegemist oli väga õhulise ja kuurordi arhitektuuri sobiva heleda lahendusega,” ütles Pärnu linnaarhitekt Siim Orav ERR-ile. “Seal on võimalik viia mugavalt läbi nii suuremaid kui ka väiksemaid üritusi.”

Orav ütles, et ei oska öelda, millal lahendus valmis ehitatakse. Tööd peaks maksma minema 2,5 miljonit eurot ja sellest 1,5 miljonit on linna eelarveplaani pandud 2027. aastaks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.