Liigu sisu juurde

Paus Merko projektis: firma rajas kortermajadele planeeritud alale ajutise pargi

Merko on viimastes börsile saadetud aruannetes korranud, et arenduste ehitamise tempo langeb märgatavalt. Uus-Veerenni kvartalis rajas arendaja järgmise etapi ehituse alguseni ajutise pargi.Foto: Merko

Mitmes kvartaliaruandes järjest arendustegevuse tempo langusest kirjutanud Merko näitas, et jutul on tõsi taga – alale, kuhu oli plaanitud kuni 11korruselised kortermajad rajati hoopis ajutine park.

Börsifirma teatas sotsiaalmeedias, et viimase paari kuu jooksul on Uus-Veerenni kvartali kesksel alal käinud tihe toimetamine ning selle tulemusel on valminud Uus-Veerenni Vahepark. “Uus-Veerenni Vahepark on mõeldud selleks, et kvartali elanikel oleks uue ja vana ruumikasutuse vahelisel ajal võimalus kvartali kesksel alal nautida sealseid erinevaid puhke- ja sportimisvõimalusi,” selgitati postituses. “Tulevikus saavad kvartali keskel olema kodud, ent selleks, et kvartali keskpaik ei seisaks järgmiste majade ootel tühjana, leidsime sellele nõnda ajutise kasutusvõimaluse.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Ettevõte kinnitas, et tegemist on ajutise lahendusega.

Ajutise pargi asukohta peaks kunagi kerkima kuni 11korruselised kortermajad ja ärihoone (kollane maja).Foto: Merko

Merko on mitmes järjestikuses börsile saadetud aruandes teada andnud, et ettevõtte ehitusjärgus ja eelmüüdud korterite varu on tulenevalt majanduslangusest ja kinnisvaraturu madalseisust eelmise paari aastaga võrreldes oluliselt väiksem ning see avaldab järgmistel aastatel kontserni majandustulemustele negatiivset mõju.

Viimases aruandes teatas Merko, et kehv makromajanduse pilt ja üldine ebakindlus kolmandas kvartalis ei paranenud ning investeeringud uutesse arendusprojektidesse on jätkuvalt pärsitud.

“Ka ettevaade on selles osas väga nõrk, majanduse väljavaated veelgi halvenenud ja taastumine lükkunud kaugemasse tulevikku tulenevalt keskpankade intressipoliitikast, jätkuvast inflatsioonist, heitlikust energia- ja maksupoliitikast ning eelkõige geopoliitilisest olukorrast,” nentis Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.