Liigu sisu juurde

Pro Kapital pidas Kalaranna Kvartali viimaste majade sarikapidu 

Kõik Kalaranna kvartali majad on saavutanud täiskõrguse.Foto: Pro Kapital

Tallinna vanalinna piirile kerkiva Kalaranna Kvartali viimased neli hoonet saavutasid täiskõrguse ja arendaja Pro Kapital pidas reedel koos ehitajatega sarikapidu. 

Kvartali 2019. aastal alanud ehitus valmib täielikult järgmiseks kevadeks, ent esimesed kodud uutes majades antakse üle käesoleva aasta lõpus.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Sarikapidu Kalaranna kvaratalis.Foto: Pro Kapital
Arhitektide eskiis.Foto: Kadarik Tüür Arhitektid
Majadevaheline hoov arhitektide renderdusel.Foto: Kadarik Tüür Arhitektid
Mereäärne allee 3-D joonistusel.Foto: Kadarik Tüür Arhitektid

Pro Kapitali turundus- ja müügijuhi Maria Varblase sõnul on sarikapidu alati märgiks ehituse lõppjärku jõudmisest ning võimaluseks anda edasi arendajate ja tulevaste koduomanike või rentnike tänusõnad suurele ehitusmeeskonnale, kes objektil igapäevaselt toimetab. “146st praegu ehituses olevast Kalaranna teise ja viimase etapi korterist on 40% tänaseks juba omaniku leidnud, müüdud on ka kõik hoonete tänavataseme korrustel olevad äripinnad,” märkis ta.  

Varblase hinnangul on Kalaranna Kvartali kodude näol tegu eksklusiivse tootega, mida samaväärse asukoha ja merevaatega Tallinnas keegi ei paku.  “Meie tänane põhiklient on eestlane ning suur osa ostjatest on juba kvartali esimese etapi valmides sinna korteri või mitu ostnud kliendid,” rääkis ta. “Need on inimesed, kes hindavad konkreetse asukoha plusse, piirkonna potentsiaali ning kvartali hoonete head ehituskvaliteeti.” 

Kvartal on välja ehitatud autovaba linnaruumina, kus parkimine on täielikult maa all. 

Ligi dekaadi jagu küpsenud Kalaranna Kvartal sündis Pro Kapitalil koostöös arhitektide Mihkel Tüüri ja Ott Kadarikuga (Kadarik Tüür Arhitektid). Maastikuarhitektideks on Maarja Tüür ning Kerttu Kõll (Sfäär Planeeringud) ning kodude sisearhitektiks Galina Burnakova. 

Kalaranna Kvartal saab valmis ehitatud kahes etapis kuue aastaga. Kokku on kvartalis kaksteist nelja- ja viiekorruselist hoonet, mille brutopind on ligi 38 300 ruutmeetrit. Vastavalt detailplaneeringule on kinnistul välja ehitatud ühekorruseline 20 000 ruutmeetri suurune maa-alune parkla ligi 450 parkimiskohaga.  

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.