Liigu sisu juurde

Riigi Kinnisvara asub juhtima majandusminister Riisalo kunagine ärikaaslane

RKASi uus juht Tarmo Leppoja. Sellel 2011. aasta fotol on ta EASi juhatuse liikmena.Foto: Postimees/Scanpix

Riigi Kinnisvara (RKAS) hakkab detsembri algusest juhtima Tarmo Leppoja, kes on varem töötanud Riigi Tugiteenuste Keskuse juhina, olnud EASi juhatuse ja RKASi nõukogu liige. Ka on ta aastate eest osalenud kahes äris koos tänase majandus- ja infotehnoloogiaministri Tiit Riisaloga.

Ärile ja karjäärile keskenduvas sotsiaalmeedia keskkonnas LinkedIn oli päev pärast konkursi tulemuste avalikustamist Leppoja pildil veel märge #opentowork, mis viitab, et ta on avatud uutele tööpakkumistele.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tema LinkedIni profiilist selgub, et Leppoja on viimased kaheksa kuud olnud tööta. Ta lahkus Riigi Tugiteenuste Keskuse juhi ja RKASi nõukogu liikme kohalt eelmise aasta detsembris.

Tugiteenuste Keskust juhtis Leppoja üle kümne aasta. Enne seda oli ta LinkedIni andmetel neli aastat EASi juhatuse liige.

EASile eelneva kohta on Leppoja jätnud oma elulookirjelduses ligi kuue aasta pikkuse augu.

Aastatel 1999 – 2002 töötas ta ettevõttes Unire Konsultatsioonid ja tegeles seal ettevõtete ja mittetulundusühingute nõustamisega. Ta oli ka selle ettevõtte juhatuse liige, mõnda aega juhtis ta ettevõtet koos tänase majandus- ja infotehnoloogiaministri Tiit Riisaloga.

Ka Unirele eelnevas töökohas toimetas ta koos Riisaloga. Ligi kaks aastat oli ta tööl Riisalole kuulunud osaühingus Urbaanium. LinkedInis kirjeldab Leppoja, et töö oli seotud Riiga 10 000 m2 hotelli ja ärikeskuse rajamisega. Tema ülesandeks oli ehituseks vajalike lubade hankimine ja projekti finantsaruandlus. Tekstist ei selgu, mis hoonega tegemist oli ja kas see valmis, aga 2000. aasta lõpus on projekti vedanud ettevõte äriregistrist kustutatud.

RKAS ei kuulu majandus- ja infotehnoloogiaministri haldusalasse, ettevõte on rahandusministeeriumi hallata.

RKASi nõukogu esimehe Kaido Padari sõnul oli valikuprotsess väga konkurentsitihe, kokku kandideeris 58 inimest. Otsus tugevate kandidaatide vahel langetati lõppvoorus. Juhi konkurssi aitas läbi viia personaliotsingufirma Tripod. “Tarmo puhul sai määravaks tema varasem kogemus riigisektoris, eriti just riigi tugiteenuste üles ehitamisel. Samuti tema mitmepoolne vaade, kuna ta on pidanud olema nii tellija kui täitja kingades,” ütles Padar.

Padar tänas pressiteate vahendusel RKASi senist juhti Kati Kusmini hea töö eest. Tema sõnul suutis Kusmin vaatamata koroona- või energiakriisile RKASi edasi arendada ja viia organisatsiooni uuele tasemele. 

RKASi uus juhatuse esimees Tarmo Leppoja ütles, et Riigi Kinnisvara juhtimine on äärmiselt vastutusrikas ülesanne, kuna just selle ettevõtte kanda on riigi kohalolu füüsiliselt katsutavaks muutmine paljudes Eestimaa paikades. “Ootan uut väljakutset põnevusega,” lausus ta. “Ja loodan, et minu varasem kogemus muudab sisseelamise võimalikult sujuvaks.”

Leppoja on lõpetanud Eesti Kõrgema Kommertskooli (EBS) rahvusvahelise ärijuhtimise eriala 1999. aastal. 

Uue juhatuse esimehe volitused kehtivad neli aastat – muud lepingu- ja palgatingimused jäävad samaks võrreldes varasema juhatuse esimehe lepinguga. Uue juhatuse esimehe volitused hakkavad kehtima 6. detsembril 2023, kui lõppevad Kati Kusmini volitused juhatuse esimehena. RKASi juhatus jätkab detsembrist kaheliikmelisena ja sinna kuulub lisaks uuele juhatuse esimehele ka teine juhatuse liige Janek Lepp.

RKASi omandis ja haldamisel oli aasta alguse seisuga 1303 hoonet enam kui 1,7 miljoni ruutmeetri suletud netopinnaga. RKAS on üks Eesti suuremaid riigihangete korraldajaid. 2022. aastal korraldas ettevõte 962 hankemenetlust eeldatava maksumusega ligi 580 miljonit eurot.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.