Liigu sisu juurde

RKAS otsib Kilingi-Nõmmele 40 200 euro eest kunstiteost

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös siseministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida 40 200 euro eest sobivaim kunstiteos Kilingi-Nõmme siseturvalisuse ühishoonele.

Kunstikonkursi raames otsitakse Kilingi-Nõmme Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ühishoonet ja ümbritsevat keskkonda rikastavat kunstiteost. Loodav kunstiteos hakkab paiknema Kilingi-Nõmme ühishoone peasissepääsu varjualuse külgseinal.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 21. veebruar 2024 kell 15.00. Võistlusjuhendi leia. Riigi Kinnisvara kodulehelt.

Otsitav kunstiteos on mõeldud hoone sissepääsu ilmestamiseks ja positiivseks tervituseks inimestele hoonesse sisenemisel. Taies peab esindama Eesti kunsti hetkeseisu ning olema sobiv ja kohane siseturvalisuse ühishoonele, nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Teost luues võiks lähtuda märksõnadest – sõbralik, esinduslik ja riigi kohalolek.

Väga oodatud on pannood, reljeefid ja installatsioonid. Taiese paiknemisala kõrgus varjualuse külgseinal on 3220 mm, laius 1900 mm ning ruumilise kompositsiooni korral võib töö seinast eenduda kuni 300 mm. Kogu paiknemisala ei pea taiesega täitma, kuid loodav kunstiteos peab olema nähtav ja mõjus.

Kunstikonkursi žüriisse, kes kunstiteose lõppvaliku otsustavad, kuuluvad žürii esimees Kilingi-Nõmme ühishoone arhitekt Reino Rass, Siseministeeriumi nõunik Jüri Triletski, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Johannes Luik ja Vergo Vernik Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Kädi Talvoja ja Anu Allas. Lisaks osalevad žürii töös hääletusõiguseta ekspertidena Politsei- ja Piirivalveameti Lääne prefekt Kaido Kõplas, Päästeameti Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla, Saarde valla abivallavanem Külli Karu ning Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Aigo Keskküla.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 40 200 eurot, millele lisandub käibemaks. Auhinnafondi suurus teisele ja kolmandale kohale on kokku 2010 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

2024. aasta sügisel valmiva Kilingi-Nõmme Päästeameti ja Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone projekteeris Novarc Group AS. Hoone arhitektid on Inge Sirkel-Suviste ja Reino Rass ning sisearhitektid Eeva Masso ja Hene-Leen Rass.

Kilingi-Nõmme ühishoone saab olema kasutuses 24 tundi päevas ja seitse päeva nädalas. Avalikud teenused, mida ühishoone pakub on Päästeameti ennetustöö sh koolitused ja üritused ning Politsei- ja Piirivalveameti piirkonnatöö koostöös partneritega. Rajatav hoone hakkab paiknema Kilingi-Nõmme linnas Pärnu tänav 79.

Nordecon teatas septmebri lõpus börsile, et kontserni kuuluv ettevõte Embach Ehitus ja RKAS sõlmisid töövõtulepingu Kilingi-Nõmmele Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti ühishoone ehituseks. Kolmest uushoonest koosneva kompleksi põhihoonesse on planeeritud Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti ruumid, lisaks ehitatakse välja harjutustorn ning abihoone-varjualune, samuti rajatakse uus välislahendus koos väikerajatistega. Tööde kogumaksumuseks on ligikaudu 3,7 miljonit eurot ilma käibemaksuta ja tööd lõppevad 2024. aasta septembris.

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt ühe protsendi eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.