Liigu sisu juurde

RMK otsib kahele kontorihoonele arhitektuurivõistlustega lahendusi

Eesti Arhitektide Liit ja Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) kuulutasid välja arhitektuurivõistlused, et leida uued arhitektuurilahendused Paikusel ja Ussimäel asuvatele RMK kontorihoonetele, sest praegused hooned on amortiseerunud. 

Tegemist on RMK ettevaatava projektiga kaasajastada järk-järgult organisatsiooni kontorite võrku üle Eesti. Projekti esimese pääsukesena on juba valminud RMK uus kontorihoone Tartus.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
RMK kontorihoone Tartus.Foto: RMK

Paikuse ja Ussimäe arhitektuurivõistluste tingimuste kohaselt peavad mõlemad kavandatavad RMK büroohooned olema kõrgetasemelise arhitektuuriga ja esinduslikud, lõppkasutajale mugavad ja funktsionaalsed, energiasäästlikud ning rajatavad optimaalsete kuludega. Hoone põhiliseks konstruktsiooni- ja viimistlusmaterjaliks on valitud puit.

“Parema töökeskkonna loomise kõrval on meie soov visualiseerida RMK identiteeti ja väärtusi ehk olla eeskujuks kohaliku puidu väärindamisel,“ sõnas RMK tugiteenuste juht Agne Aija. “Eesmärk on puitu kasutada maksimaalselt nii hoone konstruktsioonides, fassaadis kui ka sisekujunduses.” 

Büroohoonete kaasajastamisega soovib RMK tagada oma töötajatele kvaliteetset töökeskkonda, mis lähtub tegevuspõhisest kontseptsioonist – kontor pakub eri laadi töökohti, mis toetavad erineva iseloomuga töid. “Arhitektuur saab tööprotsessi toetada paindlike ja mitmekesiste lahendustega, pakkudes tavapäraste nimeliste töökohtade asemel laia valikut erineva atmosfääri, avatuse ja funktsiooniga keskkondi, mis hoiavad tööelu vaheldusrikka ja stimuleerivana,” kommenteeris Aija.

Nii oodatakse arhitektuurilahendustest visiooni, kuidas kombineerida omavahel formaalseid ja mitteformaalseid tööalasid ehk töölaudadega töökohti, puhkealasid, vaikse töötamise ruume, sotsiaalseid tsoone ja mobiilseid töökohti.

RMK uued büroohooned peavad vastama liginullenergia piirväärtusele – nõutud on energiatõhususe A-klass ehk madal energiakasutus, säästlik ja keskkonnasõbralik ehitus- ja viimistlusmaterjalide valik ja ehitustehnoloogia ning lihtne hooldus. Arhitektuurilahenduse loomise juures tuleb kindlasti arvestada ringmajanduse põhimõtteid – näiteks võimalusel taaskasutada olemasolevaid konstruktsioone ja ehitusmaterjale.

Praegune kõrghaljastus hoonete ümber peab maksimaalselt alles jääma ning uue haljastuse kavandamisel tuleb eelistada piirkonnale omaseid, kliimasse sobivaid taimi. Hoonete hoovidesse oodatakse väikevormide ja linnamööbli abil loodavaid istumis- ja tegevusvõimalusi. Väliruumis on samuti oluline jälgida, et sadeveed saaksid imbuda pinnasesse ehk tuleks vältida suuri kõva katendiga alasid või laiaulatuslikke kivikatendeid, mis tekitavad kuumasaari.

Mõlema arhitektuurivõistluse preemiafond on 28 000 eurot. Paikuse büroohoone võistlusele oodatakse töid hiljemalt 11. jaanuaril, Ussimäe võistlusele hiljemalt 25. Jaanuaril 2024. 

RMK avas esimese uue kontseptsiooni järgi ehitatud kontorihoone kolm aastat tagasi Tartus. A-klassi energiatõhususega büroohoone on kodumaisest puidust ehitatud ja matkaradade motiividest inspireeritud.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.