Liigu sisu juurde

Ruukki pakub uue standardina katuseprofiili, mis on senisest kuni 40% vaiksem

Teraskatusele on tehases lisatud viltmaterjal Dripstop Soundcontrol, mis on kondensaati imav ning tänu poorsele struktuurile vähendab sademetest tekitatud müra.Foto: Ruukki

Ruukki alustas Pärnu tehases Classic Silence teraskatuste tootmist, mis vähendavad välismüra ning pakuvad ehitajatele paigaldamisel aja kokkuhoidu.

“Alates selle aasta alguses hakkasime Pärnu tehases meie enimmüüdud katuseprofiilile Classic pakkuma lisavõimalusena Classic Silence versiooni,” rääkis Ruukki katusetoodete ärivaldkonna juht Kristjan Õsso. “Silence tähendab inglise keelest eesti keelde tõlkides vaikust ja seda see uuendus ka pakub.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Õsso sõnul muudab Classic Silence katuse kuni 40% vaiksemaks. Selle saavutamiseks paigaldatakse tehases teraskatuse alla viltmaterjali Dripstop Soundcontrol. “Katusepaigaldajale tähendab tehases paigaldatud viltmaterjal, et objektil ei pea eraldi hakkame tihendit või heliisolatsiooni kleepima,” lausus Õsso.

– teraskatus. – aurutõke. – mürasummutav ja kondensaari imav kiht.Foto: Ruukki

Õsso sõnul lisas objektil kleepimine ajakulu ning näiteks külmaga oli seda tööd ka keeruline teha. Uus lahendus pakub seega ehitajatele mugavust ja aja kokkuhoidu.

Profiil on kaetud peaaegu äärest-ääreni vildiga. Profiilile lisatud viltmaterjal on antibakteriaalne ega vaja erihooldust. Selle tuletundlikkus on B2-s1, d0.

Hoone omanikule pakub lahendus vaiksemat keskkonda, sest vähendab sademetest ning tuulest tekkivat müra. Õsso ütles, et terasprofiiliga seinakatte puhul on materjalile lisatud lisaisolatsioon eriti oluline ja seal mürasummutuse efekt pareminigi tajutav.

Vaiksem kodune keskkond: Dripstop Soundcontrol vähendab välismüda kuni 40% (6 db).Foto: Ruukki

Classic Silence on saadaval kolmele profiilile:

  • Classic Authentic C/D 0,6 mm 
  • Classic C/D 0,5 mm 
  • Classic M 0,5 mm

Õsso avaldas lootust, et uus toode saab edaspidi standardiks.

Tuvuda saab uue tootega Ruukki katusekeskustes Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.