Liigu sisu juurde

RVT Ehitus ja Mapri Ehitus rekonstrueerivad 9 miljoni euroga Paljassaare reoveepuhastusjaama

Paljassaare reoveepuhastusjaama bioloogiline puhastussüsteem.Foto: Tallinna Vesi

Tallinna Vesi investeerib reovee bioloogilise puhastusprotsessi täiustamisse järgmise kolme aasta jooksul ligi 9 miljonit eurot. Selle tulemusel muutub Paljassaare reoveepuhastusjaamas lämmastiku ja fosfori kõrvaldamine reoveest tõhusamaks ning see kindlustab keskkonda tagastatava vee kõrge puhtustaseme.

Tallinna Vee tegevjuhi Aleksandr Timofejevi sõnu on investeeringuga tehtavad muudatused olulised Läänemere keskkonnaseisundi säilitamiseks ja parandamiseks, sealjuures tulevikuvajadusi silmas pidades.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tallinn toodab tohutult reovett

“Tuleb arvestada, et reovee kogused Tallinna piirkonnas on väga suured – puhastame aastas 50 miljonit kuupmeetrit reovett,” selgitas Timofejev.

“Seekordne ligi 9 miljoni eurone investeering on sihitud bioloogilise puhastuse  tõhustamiseks. Paljassaare reoveepuhastusjaam saab töötada täielikult efektiivselt kõikide puhastusetappide – mehhaanilise, keemilise ja bioloogilise – eduka toimimise korral,” märkis Timofejev.

Projekt on osa Tallinna Vee investeeringute plaanist ning selle eesmärk on rekonstrueerida Paljassaare reoveepuhastusjaama bioloogilise puhastussüsteemi 12 järelsetitit, mis eraldavad reoveest aktiivmuda. Iga järelsetiti läbimõõt on 40 meetrit ja  sügavus 4 meetrit. 

Timofejevi kinnitusel paraneb rekonstrueerimistööde tulemusel bioloogilise puhastusprotsessi toimepidevus, suureneb selle optimeerimisvõimalus ning süsteem muutub paindlikumaks ja stabiilsemaks. Selleks uuendatakse järelsetitite  raudbetoonkonstruktsioone ja nende tehnoloogilisi seadmeid, pannakse uued elektripaigaldised, täiendatakse mõõtmissüsteeme ning lisatakse automaatjuhtimise võimalusi.

Pikaajaliste tööde tegemise ajaks korraldatakse reoveepuhastusjaama tegevus selliselt, et kvaliteetne puhastusprotsess oleks pidevalt tagatud.

Projekti teostavad RVT Ehitus OÜ ja Osaühing Mapri Ehitus ning tööde valmimisaeg on 2027. aasta.

Rekonstreerimine on uue puhastusjaama ehitamisest mõistlikum

“Järelsetitite puhul on tegemist väga olulise reoveepuhastuse etapiga. Tänapäevane tehnoloogia ja kaasaegsed seadmed aitavad täita üha nõudlikumaid keskkonnaeesmärke ning tagavad väiksema energiakuluga reoveepuhastuse. Rekonstrueerimine pikendab  olemasoleva taristu kestvust ega jäta suurt keskkonnajalajälge, mis käiks kaasas täiesti uue taristu rajamisega,” sõnas RVT Ehitus OÜ juhatuse liige Taavo Säärits. 

Paljassaare jaamas puhastatakse iga päev 130 000 m³ reovett kolmes erinevas puhastusetapis, et sellest saaks kõigile nõuetele vastav heitvesi. Viimase puhastusetapina on Paljassaare reoveepuhastusjaamas kasutusel biofilter – tehnoloogia, mis on Balti riikides ainsana rakendust leidnud just Tallinnas. 

Aasta jooksul eemaldatakse Paljasaare reoveepuhastusjaamas reoveest ligi 650 tonni prahti, 240 tonni liiva, 12 000 tonni hõljuvaineid, ligi 2000 tonni lämmastikku ja ligi 250 tonni fosforit.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.